Vaikams nuo 7 iki 8 metų įtvirtina transporto lengvata

birželio 21 14:19 2012 Spausdinti straipsnį Naujienos

Seimas priėmė Transporto lengvatų įstatymo pataisą (projektas Nr. XIP-1033(3), kuria įtvirtino vaikams nuo 7 iki 8 metų lengvatą važiavimui vietinio (miesto) reguliaraus susisiekimo autobusais ir troleibusais. Už šį teisės akto pakeitimą balsavo 93 Seimo nariai, prieš balsavusių nebuvo, susilaikė 14 parlamentarų.

Pagal priimtas pataisas vaikai nuo 7 iki 8 metų su 80 procentų nuolaida galės įsigyti terminuotą vardinį važiavimo bilietą, su 50 procentų nuolaida – vienkartinį važiavimo bilietą. Kaip pažymima dokumento aiškinamajame rašte, vaikas, kuriam 7 metai sueina anksčiau nei jis pradeda lankyti mokyklą, šiuo metu neturi teisės įsigyti važiavimo vietinio (miesto) reguliaraus susisiekimo autobusais ir troleibusais bilieto su nuolaidomis ir už tokį vaiką, kol jis taps mokiniu, reikia mokėti pilną bilieto kainą.

Pagal galiojantį įstatymą ši lengvata taip pat galioja aukštųjų mokyklų dieninių skyrių studentams, Lietuvos Respublikos ir kitų Europos Sąjungos valstybių narių piliečiams, studijuojantiems Europos Sąjungos valstybių narių aukštųjų mokyklų dieniniuose skyriuose, dieninių bendrojo lavinimo mokyklų mokiniams, profesinio mokymo įstaigų dieninių skyrių mokiniams ir Nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos mokiniams. Įstatymas nustato, kad kiekvienam keleiviui suteikiama teisė nemokamai vežtis vietinio (miesto ir priemiestinio) reguliaraus susisiekimo autobusais ir troleibusais, tolimojo reguliaraus susisiekimo autobusais, keleiviniais traukiniais, reguliaraus susisiekimo laivais ir keltais du vaikus iki 7 metų neužimant atskiros sėdimos ar miegamos vietos.

LR Seimo informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.