Vairuotojų patogumui – nauja elektroninė paslauga

27 balandžio 03:45 2016 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

apie-neiga6Lietuvos techninės apžiūros sistemoje startuoja nauja elektroninė paslauga – skaitmeninių leidimų nuvykti į techninę apžiūrą išdavimas.

 

 

 

Skaitmeniniai leidimai užsakomi asociacijos „Transeksta” interneto svetainėje www.vta.lt

„Transeksta”  direktoriaus pavaduotojo Audriaus Glėbaus teigimu, tai didelis patogumas žmonėms, kurių transporto priemonių privalomoji techninė apžiūra pasibaigusi.

Iki šiol tokių automobilių savininkai techninės apžiūros centrą aplankydavo bent dukart, t.y. prieš pristatant techninei apžiūrai automobilį pirmiausia jiems tekdavo atvykti čia tam, kad gautų vienos dienos leidimą.

Per svetainės www.vta.lt  elektroninės paslaugos sistemą leidimą užsakantiems asmenims galioja tie patys reikalavimai, kaip ir tiems, kurie vis dar naudosis senąja tvarka ir jo gauti vyks į techninės apžiūros centrus.

Privalu užtikrinti, kad transporto priemonė nesukeltų pavojaus eismo saugumui, žmonių sveikatai, aplinkai.  Atsispausdinęs elektronine sistema leidimą įsipareigojimą saugiai nuvykti į techninės apžiūros įmonę asmuo patvirtins savo parašu, nurodydamas vardą, pavardę.

Tvarka dėl leidimų nuvykti į techninės apžiūros stotį transporto priemonėms, kurių apžiūros dokumentų galiojimas yra pasibaigęs arba panaikintas, įsigaliojo 2014 metams įpusėjus.

Pernai buvo išduota apie 10 tūkst. tokių leidimų, o šiemet jų poreikis dar labiau augo: palyginti su 2015 metų pirmuoju ketvirčiu, vienos dienos leidimų išduota 70 proc. daugiau.

Elektroninei leidimų išdavimo sistemai įdiegti „Transeksta” skyrė 40 tūkst. eurų. Tai jau ketvirtoji „Transekstos” įdiegta elektroninė paslauga.

Apie penktadalis transporto priemonių savininkų techninei apžiūrai iš anksto registruojasi internetu (tokia registracija galima 37 iš 68 Lietuvos stočių), kasdien maždaug 500 interesantų internete tikrina informaciją apie automobilių techninės apžiūros istoriją ir galiojimą.

Trečdalis vairuotojų elektroniniu būdu užsisako priminimo paslaugą apie techninės apžiūros galiojimo pabaigą.

 

Transekstos informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka