Viešajame transporte esančios bakterijos – nepavojingos žmonėms

07 kovo 05:26 2017 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

JAV kompanija ASM, dirbanti mikrobiologijos srityje, ištyrė įvairių rūšių bakterijas, gyvenančias ant viešojo transporto sėdynių bei porankių. Tyrimo rezultatai buvo netikėti.

 

 

 

 

Viešuoju transportu kasdien važiuoja daugybė žmonių, jame prisikaupia gausybė įvairiausių mikroorganizmų. Tyrimas, kuris buvo paskelbtas žurnale „mSystems“, pademonstravo: bakterijos, kurios nukloja viešojo transporto paviršius, nepavojingos žmonėms.

Tyrėjai iš Harvardo universiteto, bendradarbiaudami su Masačiusetso transporto kompanija, paėmė 73 mėginius nuo sėdynių, sienų, porankių ir pan. viešojo transporto stotelėse, taip pat iš trijų Bostono metro linijų vagonų ir jutiminių ekranų, bilietų pardavimo įrenginių.

Mokslininkai nustatė rastųjų mikroorganizmų tipus, jų genus ir patogeninį potencialą. Paaiškėjo, kad visi paviršiai buvo padengti normaliomis žmogaus odos bakterijomis, taip pat burnos ertmės bakterijomis, tokiomis kaip propionibakterijos, stafilokokai ir streptokokai. Taip pat buvo rasta žarnyno ir supančioje apinkoje gyvenančių bakterijų.

Kai kurios iš šių bakterijų gali sukelti vienokias ar kitokias ligas esant tam tikroms sąlygoms, tačiau visos jos ir taip gyvena ant žmogaus kūno. Be to, jų sukeliamos ligos lengvai išgydomos.

Paaiškėjo, kad horizontalūs laikikliai, kurie yra arčiau žmogaus veido, padengti žmonių burnoje gyvenančiomis bakterijomis, o sėdynės – šlapimtakių ir reprodukcinės sistemos bakterijomis. Bilietų pardavimo automatai, esantys gatvėje, padengti bakterijomis, kurios gyvena žemėje ir ore.

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka