Viešojo transporto revoliucija – kaip veikia išmanieji „Hitachi Rail“ bilietai

27 liepos 03:57 2022 Spausdinti straipsnį Keleivinio transporto problematika Lankytojai Patirtis

Italijos miestas Genuja pristato elektroninius bilietus viešajam ir nuomojamam transportui. Tai tapo įmanoma įdiegus naują išmaniąją  „Hitachi“ technologiją, pavadintą „Lumada Intelligent Mobility Management“.

Naudodamiesi mobiliąja aplikacija „360Pass”, sukurta bendradarbiaujant su miesto operatoriumi AMT bei Italijos prekės ženklu „GoGoGe“, keleiviai gali susimokėti už keliones įvairiomis transporto rūšimis. Naujojoje programoje „telpa“ 663 autobusai, 2500 viešojo transporto stotelių, metro linija, du funikulieriai, istorinis geležinkelis ir du 50 km ilgio priemiestinių autobusų maršrutai. Programėlės vartotojai taip pat turi galimybę vienu mygtuko paspaudimu mobiliajame telefone išsinuomoti elektromobilį, susimokėti už stovėjimą ar rasti elektrinį mopedą.

 

Išmanioji bilietų pardavimo programėlė „Hitachi 360Pass“ – „Bluetooth“ jutikliai, kurie žino, kada keleivis, besinaudojantis mobiliąja programėle, įlipo, kokį atstumą nukeliavo ir kada išlipo. „360Pass“ sistema užtikrina, kad vartotojai mokėtų pagal geriausią įmanomą tarifą kiekvienos dienos pabaigoje.

 

„360Pass“ programėlė siūlo suasmenintą viešojo transporto informaciją, padeda pasirinkti greičiausias ir patogiausias transporto rūšis, taip pat realiu laiku atnaujina maršrutų parinktis bei kelionių informaciją. Programėlė suteikia keleiviams galimybę patikrinti autobusų maršrutų apkrovą – ši funkcija padės sumažinti nerimą dėl spūsčių viešajame transporte, tai ypač aktualu per COVID-19 pandemiją.

Be išmaniosios bilietų pardavimo sistemos, „Lumada Intelligent Mobility Management“ paketas siūlo sprendimus, padedančius operatoriams valdyti eismo srautus ir paslaugų modelius realiuoju laiku. Pavyzdžiui, operatoriai galės efektyviau reaguoti į eismo sutrikimus mieste ar didelio masto renginius.  Be to, gaudami informaciją apie taršą skirtingose regiono dalyse, operatoriai galės priimti sprendimus, kur pirmiausia diegti ekologiškas transporto priemones, teikti pirmenybę elektrinių autobusų ir elektromobilių įkrovimo vietoms.

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka