Vilkaviškiečiai diskutavo apie naująją stotį

06 vasario 05:01 2019 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

Pirmadienio vakarą senoji Vilkaviškio autobusų stoties laukimo salė buvo pilna vilkaviškiečių. Miestiečiai buvo kviečiami į susitikimą, diskusiją apie naująją Vilkaviškio autobusų stotį. Į susitikimą su projekto architektu, „Kautros” ir savivaldybės atstovais susirinko per 50 gyventojų. Diskusija buvo skirta atsakyti į visus rūpimus klausimus, susijusius su naująja autobusų stotimi.

 

 

 

Patogi keleiviams, patraukli miestiečiams

Susitikimą pradėjęs architektas Gintaras Balčytis pasakojo apie projekto niuansus ir jo svarbą miestui.

„Mūsų šalyje kuriant projektus gan retai kreipiamas dėmesys į aplinką, landšafto tvarkymą. Norime ne tik pastatyti pastatą skirtą keliautojams, bet ir sukurti tinkamą aplinką miestiečiams su vaikų žaidimų aikštele, suoliukais, natūraliais kalneliais. Norisi, kad parkelyje prie stoties virtų gyvenimas, žmonės čia ateitų ne tik keliauti, bet ir praleisti laiko”, – kalbėjo architektas.

Keleiviams naujoje autobusų stotyje nebereikės autobusų laukti po atviru dangumi. Naujoje stotyje išvykimo aikšteles dengs stogas, iš laukimo salės pro stiklinę sieną bus lengva stebėti atvykstančius autobusus. Anot architekto šie sprendimai itin pasiteisino ne vieną apdovanojimą laimėjusioje Kauno autobusų stotyje.

https://www.youtube.com/watch?v=sOSXoNYlUAc

Kuriamos naujos darbo vietos

Susitikimo metu „Kautros”, investuojančios į šį projektą, generalinis direktorius Linas Skardžiukas daugiausiai minėjo privalumus, kurie ateis su naująja stotimi.

„Kadangi šiame objekte bus ne tik stotis, bet ir įsikurs įmonės teikiančios įvairias paslaugas, bus sukuriamos naujos darbo vietos. Mūsų skaičiavimais projektas turėtų sukurti apie 40 naujų, nuolatinių darbo vietų. Tikimės, kad čia įsikurs kepyklėlė, kavinė, vaistinė, kitos įmonės”, – minėjo L. Skardžiukas.

Anot vežėjų atstovo dėka sukuriamų naujų darbo vietų savivaldybės biudžetą turėtų papildyti apie 80 000 eurų per metus. Tad savivaldybės investuojama dalis turėtų atsipirkti per penkis metus.

„Stotis yra tarsi miesto vartai – kaip miestas prisistato atvykusiems. Tikiu, kad naujoji stotis sukurs gerą pirmąjį įspūdį. Norime, kad tai būtų atviras visiems miestiečiams objektas, į kurį norisi užsukti, pabūti”, – kalbėjo „Kautros” atstovas.

Anot vežėjų naujoje stotyje turėtų veikti parodos, bus organizuojami koncertai bei kiti renginiai.

Tikimasi naują autobusų stotį pastatyti per metus laiko. Šiuo metu laikinoji autobusų stotis yra išsikėlusi šalia Vytauto ir Kapų gatvių sankryžos.

„Kautros” informacija ir nuotrauka