Vilniaus rajono savivaldybė imasi priemonių gerinti socialinių darbuotojų sąlygas ir užtikrinti socialinių paslaugų prieinamumą Vilniaus rajono gyventojams. Taryba svarstys galimybę kompensuoti kelionės išlaidas socialiniams darbuotojams ir integralios pagalbos paslaugų teikėjams. Kompensacija būtų taikoma, jei atstumas iki darbo vietos siekia nuo 3 iki 40 kilometrų į vieną pusę, o jos dydis – 0,10 Eur už kilometrą.
Pasak Vilniaus rajono savivaldybės mero Roberto Duchnevičiaus, Vilniaus rajono savivaldybėje yra jaučiamas socialinių darbuotojų trūkumas, kuris daro tiesioginę įtaką socialinių paslaugų prieinamumui ir kokybei.
„Vilniaus rajone trūksta socialinių darbuotojų, dėl ko pažeidžiamos grupės – vaikai, senjorai, neįgalieji – ne visada gauna reikiamą pagalbą laiku. Šios profesijos darbuotojams dažnai tenka vykti didelius atstumus, patiriant papildomas kelionės išlaidas, kurios mažina jų motyvaciją ir efektyvumą. Siūlomas kelionės išlaidų kompensavimas, tai viena iš priemonių gerinant socialinių darbuotojų darbo sąlygas“, – teigia R. Duchnevič.
Sprendimo projektą parengė Lenkų rinkimų akcijos – krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos atstovai Karolina Petrusevič ir Waldemar Urban. Pasak K. Petrusevič, socialinių paslaugų sektorius susiduria su dideliais iššūkiais dėl visuomenės senėjimo ir augančių pažeidžiamų grupių poreikių.
„Šiuo sprendimo projektu numatomas socialinių įstaigų darbuotojų kelionės išlaidų kompensavimo mechanizmas. Tai priemonė, kuria bus siekiama ne tik išlaikyti jau esamus Vilniaus rajono socialinių paslaugų įstaigų darbuotojus, bet ir pritraukti naujų. Tikimasi, kad naujasis reguliavimas pritrauks socialinius darbuotojus, pagerins paslaugų teikimo kokybę bei užtikrins tinkamas darbuotojų darbo sąlygas, kas sumažins darbuotojų kaitą ir padidins jų motyvaciją“, – teigia K. Petrusevič.
Priėmus siūlomą sprendimą, kelionės išlaidų kompensaciją gautų socialiniai darbuotojai, kurių gyvenamoji vieta yra nuo 3 iki 40 kilometrų atstumu nuo darbo vietos. Ši kompensacija būtų taikoma tiems, kurie važinėja vietiniais (priemiestiniais) autobusais, traukiniais arba nuosavu transportu.
Tokia kelionės išlaidų kompensavimo praktika jau įgyvendinama ir kitose Lietuvos savivaldybėse. Ji pasiteisino kaip veiksminga priemonė mažinti darbuotojų kaitą, pritraukti naujų specialistų bei užtikrinti socialinių paslaugų prieinamumą, ypač atokesnėse vietovėse.
Šis klausimas bus svarstomas Sveikatos, šeimos ir socialinių reikalų bei Ekonomikos ir finansų komitetuose. Galutinį sprendimą dėl šio projekto taryba priims kito posėdžio metu.
Su sprendimo projektu plačiau susipažinti galima čia.
Vilniaus rajono savivaldybės informacija
Linos Jakubauskienės nuotrauka