Vilniuje už viešąjį transportą ir automobilių stovėjimą bus galima sumokėti mobiliąja aplikacija

01 birželio 03:26 2012 Spausdinti straipsnį Patirtis

Sostinės meras Artūras Zuokas, dalyvaudamas progreso konferencijos „Login“ diskusijoje „Smart Cities“ pristatė Vilniaus, kaip išmanaus miesto – „Smart Vilnius“ koncepciją ir pradedamą kurti patogią ir funkcionalią miesto transporto aplikaciją.

„Svarbiausia šiemet planuojama pristatyti miesto naujovė, kurios dar neturi nei vienas Europos miestas – išmaniesiems telefonams skirta „m. transporto“ aplikacija, kuria bus galima sumokėti už viešąjį transportą, automobilių stovėjimą, iškviesti taksi, ateityje – išsinuomoti miesto dviračius ir elektrorolerius „e. oranžinis“, – sakė Vilniaus meras Artūras Zuokas.

Miesto transporto aplikacijoje bus galima įsigyti laikinį visuomeninio transporto bilietą, skirtą važiuoti miesto viešuoju transportu (pvz., 60 minučių, 1, 3 arba 5 paras, vieną ar kelis mėnesius, visus metus), suplanuoti maršrutus bei realiuoju laiku stebėti viešojo transporto priemonių judėjimą ir tvarkaraščius.

„Smart Vilnius“ projektas skirtas naujųjų technologijų pagalba patogiai ir interaktyviai teikti miesto paslaugas vilniečiams ir sostinės svečiams.

Projektas apims ne tik elektroninius sprendimus miesto transportui, bet ir visų Vilniaus savivaldybės teikiamų paslaugų perkėlimą į elektroninę erdvę bei mobiliąsias aplikacijas, e. sprendimus mokykloms, nemokamo interneto zonų įkūrimą mieste, išmaniojo energijos vartojimo skatinimą ir galimybę stebėti savo buto energijos vartojimą, palyginti jį su kaimynais, apmokėti sąskaitas telefonu.

Vilniaus miesto savivaldybės indormacija

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.