Vis daugiau Estijos miestų renkasi nemokamą važiavimą viešuoju transportu

rugsėjo 09 03:41 2013 Spausdinti straipsnį Patirtis

Estijos Haapsalu miestas ir kaimynystėje įsikūrusi Ridala savivaldybė planuoja diegti nemokamą važiavimą viešuoju transportu. Abi savivaldybės pasirengusios kompensuoti visas lėšas viešajam transportui išlaikyti.

Abiejų miestų merai teigia, jog tai – ne priešrinkiminis triukas; atlikti visi apskaičiavimai, savivaldybėms viešajam transportui išlaikyti teks pridėti apie 150 tūkst. eurų per metus, praneša rus.err.

Šiuo metu nemokamai viešuoju transportu važinėja Ridalos mokiniai, Hapsaloje – pensininkai. Už jų važiavimą moka miestų savivaldybės. Teigiama, jog nemokamai galės važinėti visi abiejų miestų viešojo transporto keleiviai, nepriklausomai nuo to, kur jie registruoti.

Pasak miestų merų, šiuo metu du iš trijų tarp Ridalos ir Hapsalu miestų važinėjantys autobusai važiuoja pustuščiai. Konkursą laimėjusi įmonė už kiekvieną kilometrą gauna iš valstybės po 80 euro centų, nepriklausomai nuo to, kiek keleivių važiuoja. Jei keleivis perka bilietą, pinigai atitenka valstybei. Todėl vežėjai nesuinteresuoti vežti daugiau keleivių – nuo to daugiau pajamų jie negauna.

Už nemokama pensininkų važiavimą Haapsalu miesto savivaldybė kasmet valstybei sumoka apie 63 tūkst. eurų, o Ridalos savivaldybė už mokinių vežimą – apie 23 tūkst. eurų. Už bilietus surenkama apie 60 tūkst. eurų.

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.