Policijos reidas viešajame transporte

19 spalio 03:51 2023 Spausdinti straipsnį Lankytojai Saugus eismas

Spalio 18 d. Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas kartu su UAB „Vilniaus viešasis transportas“ atstovais vykdė prevencinę priemonę „Viešuoju transportu keliaukime saugiai!“. Skirtingais viešojo transporto maršrutais dviejų partnerių komandos dalinosi rekomendacijomis, kaip keleiviams atsakingai keliauti viešuoju transportu, nenukentėti viešojo transporto stotelėse.

Šia priemone buvo siekiama gerinti keleivių saugumą keliaujant viešuoju transportu, skatinti keliavimo kultūrą ir draugišką elgesį. Priemonė vykdyta vidurdienį, orientuota į šiuo paros metu viešuoju transportu keliaujančius vyresnio amžiaus keleivius, iš kurių ne visi naudojasi išmaniaisiais įrenginiais ir neturi galimybės nuskenuoti viešajame transporte esančius QR kodus su saugių viešojo transporto kelionių patarimais. Specialiai vyresnio amžiaus keleiviams parengta informacinė medžiaga – lankstinukai ir skrajutės su išdėstytais patarimais, padėsiančiais viešojo transporto keleiviams išvengti eismo nelaimių ir kitų neigiamų pasekmių.

Su saugių viešojo transporto kelionių patarimais galima susipažinti nuskenavus QR kodą, esantį visuose autobusuose ir troleibusuose. Ši informacinė priemonė nuo praėjusių metų spalio 17 d. prieinama kiekvienam viešojo transporto keleiviui. Patarimuose pateikiama aiški ir trumpa informacija, kaip elgtis tam tikrose situacijose, kaip apsaugoti save ir kitus.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka