Kiekviena šalis turi daugybę vairuotojams skirtų kelių eismo taisyklių, kurios, pirmiausia, turėtų užtikrinti saugumą keliuose bei pagarbą aplinkiniams. Visgi pasaulyje gausu kontroversiškų įstatymų, kurie stebina tiek vietinius vairuotojus, tiek ir svečius iš užsienio.
Automobilių duomenų įmonės „carVertical“ ekspertai dalinasi pačiais įdomiausiais vairavimo įstatymais, kuriuos reikėtų žinoti keliaujant į kitas šalis.
Per balas – iš lėto
Tikriausiai ne vienam praeiviui teko patekti į nemalonią situaciją, kai per lietų dideliu greičiu skriejantis automobilis juos aptaško. Jungtinėje Karalystėje tokie neatsakingi vairuotojai gali sulaukti administracinės baudos.
Priklausomai nuo aplinkybių, jiems gali grėsti bauda nuo 100 iki 5000 svarų sterlingų, o už piktybinių situacijų sukėlimą gali būti skiriami ir baudos taškai. Panašus įstatymas galioja ir Japonijoje.
Nulinė tolerancija triukšmui
Šveicarai itin gerbia nakties ramybę ir turi daugybę triukšmą ribojančių įstatymų. Pavyzdžiui, nuo 22 val. vakaro iki 7 val. ryto Šveicarijoje draudžiama stipriai trenkti automobilio dureles, variklio gaubtą ar bagažinės dangtį.
Gyvenamuosiuose rajonuose vairuotojams taip pat draudžiama stipriai akseleruoti ir taip trikdyti miestiečių ramybę. Sustojus prie šviesoforo, privaloma išjungti variklį.
Keisčiausi eismo įstatymai – JAV
Daugiausiai keistų automobiliams skirtų įstatymų galioja JAV. Jongstouno mieste, Ohajaus valstijoje baudžiama už tai, jog baigėsi degalai. Miesto valdžia taip siekia paskatinti vairuotojus pasirūpinti reikiamu degalų kiekiu bake, kad užgesę automobiliai neblokuotų kelių, sankryžų bei nekeltų pavojaus kitiems eismo dalyviams. Toks įstatymas taikomas ir Vokietijoje.
Naujajame Džersyje itin griežtai kontroliuojama vardinių numerių išdavimo tvarka. Jei vairuotojas buvo pagautas apsvaigęs ar baustas už neatsakingą vairavimą, jam 10 metų atimama galimybė užsisakyti vardinius numerius.
Delavero valstijoje esančioje Fenviko saloje draudžiama savo transporto priemonėje miegoti, persirenginėti ar virti valgį.
Vairuojant – jokių pašalinių veiksmų
Pašaliniai veiksmai vairuojant gali trukdyti tinkamai valdyti automobilį, todėl kai kurios šalys bando apsaugoti vairuotojus nuo jų pačių. Štai Kipre draudžiama valgyti ir gerti vairuojant automobilį.
Draudžiama iškišti galūnes
Tolimojoje Australijoje vairuotojams draudžiama vairuoti iškišus per langą ranką ar kokią kitą kūno dalį. Šiuo įstatymu siekiama užkirsti kelią įvairioms nelaimėms, kuomet automobilis prasilenkia su kitomis transporto priemonėmis.
Vienintelė išimtis taikoma, kai neveikia automobilio posūkių signalai ir vairuotojas nori pranešti kitiems eismo dalyviams apie planuojamą manevrą.
Pranešimas spaudai
Linos Jakubauskienės nuotrauka