Administracinių nusižengimų kodekse – griežtesnės bausmės vežantiems keleivius

rugsėjo 14 04:14 2015 Spausdinti straipsnį Lankytojai Saugus eismas

apie-kautra8Nuo kitų metų balandžio 1-osios įsigalioja Administracinių nusižengimų kodeksas, kur numatytos ir griežtesnės bausmės už keleivių vežimo pažeidimus.

 

 

 

Kodekse numatyta, jog keleivių vežimas keleivinėmis kelių transporto priemonėmis, kurių apdaila, techninė ar sanitarinė būklė neatitinka teisės aktuose nustatytų reikalavimų, užtraukia baudą vairuotojams nuo keturiolikos iki trisdešimt eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo keturiasdešimt iki devyniasdešimt eurų. Jei šis pažeidimas padaromas pakartotinai, bauda gali siekti nuo šimto keturiasdešimties iki trijų šimtų eurų.

Keleivių vežimas keleivinėmis kelių transporto priemonėmis neturint keleivinį kelių transportą reglamentuojančiuose teisės aktuose nurodytų dokumentų arba turint negaliojančius dokumentus užtraukia baudą vairuotojams nuo keturiolikos iki trisdešimt eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo keturiasdešimt iki devyniasdešimt eurų.

Keleivinio kelių transporto eismo tvarkaraščių nesilaikymas, nukrypimas nuo nurodytos maršrutų trasos užtraukia baudą vairuotojams nuo keturiolikos iki trisdešimt eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo septyniasdešimt iki vieno šimto keturiasdešimt eurų.

Keleivinio kelių transporto keleivių teisių pažeidimas užtraukia baudą nuo šešiasdešimt iki vieno šimto keturiasdešimt eurų.

Didesnės bausmės numatomos ir greičio mėgėjams bei kelių chuliganams. Jiems numatytos ne tik baudos, bet ir vairuotojo pažymėjimo atėmimas. Neblaiviems vairuotojams gali tekti sėsti į kalėjimą.

Griežčiau žadama bausti ir kalbančius telefonu vairuotojus, ir nepaisančius kelio ženklų, ir neturinčius privalomojo draudimo. Už pakartotinai padarytus šiuos pažeidimus taip pat grės vairuotojo pažymėjimo atėmimas.

Bus griežčiau kontroliuojami pradedantieji vairuotojai, motociklai, krovininės ir keleivinės transporto priemonės. Šių transporto priemonių vairuotojams greitį viršijus 30–40 km/val., nepaisant piniginės baudos, bus atimta teisė vairuoti nuo 3 iki 6 mėnesių, viršijus 40–50 km/val. – nuo 6 iki 12 mėnesių, o viršijus 50 km/val. – nuo 12 iki 18 mėnesių.

Numatomos ir griežtesnės sankcijos sėdusiems prie vairo girtiems. Jei vairuotojų kraujyje – daugiau nei 1,5 promilės alkoholio, jie bus baudžiami pagal Baudžiamąjį kodeksą ir jiems grės laisvės atėmimas iki 1 metų.

 

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka