Alytaus miesto mokiniai net ir neturėdami el. bilieto gali naudotis lengvatomis

17 spalio 03:31 2023 Spausdinti straipsnį Lankytojai Naujienos

Viešumoje pasklido žinia, kad bendrovė „Kautra“ jau antrą mėnesį nepagamina Alytaus mokiniams elektroninio pažymėjimo (bilieto), todėl mokiniai priversti mokėti pilną bilieto kainą. Tačiau ši informacija neatitinka tikrovės.

Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiemet, kol gaminami el. pažymėjimai, mokiniai viešuoju transportu gali naudotis pagal taikomas lengvatines nuolaidas, t. y. jiems taikoma 50 proc. nuolaida vienkartiniams bilietams ir 80 proc. nuolaida – terminuotiems.

El. bilietai gaminami tik tiems mokiniams, kurie pradėjo lankyti mokyklą arba ją pakeitė ir panoro turėti tokį pažymėjimą. Visiems kitiems mokiniams, kurie jau turi el. bilietą, jis buvo automatiškai pratęstas vos naujiems mokslo metams prasidėjus.

Vasarą pradėti gaminti el. bilieto nėra tikslinga, nes tuo metu yra formuojamos klasės. Tad  el. bilieto gamybos darbai nukeliami rudeniui.

Kaip gaminami el. pažymėjimai?

Nuo rugsėjo 1 d. mokiniams pradėjus lankyti mokyklą, mokyklų administracijos pradeda rinkti  moksleivių duomenis. Duomenų rinkimas pagal susitarimą turi trukti ne ilgiau kaip iki rugsėjo 30 dienų. Pasitaiko atvejų, kai mokinys neturi nuotraukos ar tiesiog pamiršta laiku pateikti informaciją. Taip pat nutinka ir taip,  kad prasidėjus mokslo metams mokiniui el. bilieto nereikia, tačiau vėliau jis apsigalvoja ir pareiškia norintis jį turėti.

Visa iš švietimo įstaigų gauta informacija yra kelis kartus kruopščiai patikrinama, kad neįsiveltų klaidų. Vėliau per 10 darbo dienų mokykloms atsiunčiami el. bilietų pavyzdžiai, juos mokyklos turi patvirtinti.

Kaip teigia bendrovės „Kautra“ transporto vadybininkas Tautvydas Rauktys, gavus patvirtinimus pradedamos gaminti el. bilieto kortelės. Tai trunka apie mėnesį. „Korteles gaminanti įmonė visas jas  gamina vienu metu. Iki šio mėnesio pabaigos kortelės turėtų būti jau pagamintos. El. bilietus yra užsakę vienuolika mokyklų.“

Komunikacijos skyriaus informacija r nuotrauka