Aplinkos ministerija kviečia dalyvauti Prieinamo miesto apdovanojimų konkurse

06 rugsėjo 04:19 2023 Spausdinti straipsnį Lankytojai Naujienos

Lietuvos savivaldybės jau gali teikti paraiškas Prieinamo miesto (angl. Access City Award) konkursui. Šiuo Europos Komisijos kartu su Europos neįgaliųjų forumu organizuojamu apdovanojimu įvertinami miestai, labiau prieinami žmonėms su negalia.

Šiais metais Europos Komisija ketina skirti ir specialųjį naujojo europinio bauhauso apdovanojimą miestui, kurio veikla gerinant miesto prieinamumą atitinka naujojo europinio bauhauso  vertybes: tvarumą, estetiką ir įtraukumą.

Konkurse gali dalyvauti visi Europos miestai, kuriuose gyvena daugiau kaip 50 tūkst. gyventojų. Lietuvoje šį reikalavimą atitinka Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys ir Alytus.

Taip pat į apdovanojimą gali pretenduoti urbanizuotos teritorijos, kurias sudaro du ir daugiau miestų, kurių bendras gyventojų skaičius viršija 50 tūkst. Su sąlyga, kad šios teritorijos yra Europos Sąjungos šalyse, kuriose yra mažiau nei du miestai, turintys daugiau nei 50 tūkst. gyventojų.

Komisija vertins priemones, kurių imtasi ir planuojama imtis šiose srityse: aplinkos užstatymą ir viešąsias erdves, transportą ir susijusią infrastruktūrą, informaciją ir komunikaciją, naujausias technologijas, panaudojamas viešojoje infrastruktūroje ir paslaugų sektoriuje.

Nugalėtojų laukia įspūdingi piniginiai prizai: pirmosios vietos laimėtojas gaus 150 tūkst. eurų, antrosios – 120 tūkst., o trečiosios – 80 tūkst. eurų.

Paraiškas galima teikti iki 2023 m. rugsėjo 18 d. 12 val. paraiškų teikimo portale, jame nurodytos aplikacijos formos ir kita svarbi informacija. Parsisiųsti naujausias konkurso taisykles galite čiaPrieš teikiant paraišką atidžiai perskaitykite pareiškėjams skirtas gaires, kurios padės teisingai užpildyti paraiškos formos skirsnius ir aprašyti veiklą.

Dalyvavimas Prieinamo miesto konkurse ne tik suteikia galimybę sulaukti Europos pripažinimo, bet ir galimybę dalytis patirtimi su kitais Europos miestais ir tapti geresniu miestu gyventi bei lankytis.

Nugalėtojai bus paskelbti apdovanojimų ceremonijos metu 2023 m. lapkričio 30 d. ir gruodžio 1d. vyksiančios Europos neįgaliųjų dienos konferencijos metu.

Praėjusiais metais Prieinamo miesto konkursą laimėjo Švedijos miestas Skellefteå. Nugalėtojo ir finalininkų gerosios praktikos pavyzdžių rasite šiame kataloge.

Aplinkos ministerijos informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka