Ar esama verslo interesų perimti profesionalių vairuotojų mokymą?

rugsėjo 25 04:10 2020 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

Seimo Švietimo ir mokslo komiteto narys, socialdemokratas Liudas Jonaitis, registravęs Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisas, sako matantis rizikas Susisiekimo ministerijos ketinimuose perimti vairuotojų mokymą iš Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos į savo kuravimo sritį.

 

 

„Vairuotojų profesionalų mokymas yra atsakingos profesijos rengimas ir todėl jis turėtų likti Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos sritimi, o ne būti paverstas kažkokiais greitaisiais vairuotojų „kepimo“ kursais. Matome akivaizdžius verslo interesus supaprastinti vairuotojų profesionalų mokymą, kad būtų galima kuo pigiau ir greičiau apmokyti pigią darbo jėgą iš trečiųjų šalių. Bet juk taip būtų ir jau yra išstumiami iš rinkos mūsų darbuotojai, nukenčia jų atlyginimai“, – sako vienas iš pasitarimo iniciatorių socialdemokratas L. Jonaitis.

Pasitarime dalyvavęs susisiekimo viceministras Vladislavas Kondratovičius pripažino, kad jau dabar didžiąją dalį dirbančiųjų logistikos srityje sudaro ne Lietuvos piliečiai. Jo manymu, tokių vairuotojų apmokymas turi būti pritaikytas prie rinkos sąlygų, ir Susisiekimo ministerija imtųsi šios atsakomybės.

Vis dėlto ir vairuotojus atstovaujančios profesinės sąjungos, ir vairuotojų rengimo centrų, ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, taip pat Seimo Švietimo ir mokslo komiteto atstovai pasisakė, kad toks vairuotojų rengimo perdavimas sukeltų pernelyg daug grėsmių ir Lietuvos darbuotojų atžvilgiu, ir netgi visiems žmonėms, nes nuo vairuotojų parengimo priklausys ir saugumas mūsų keliuose ir gatvėse.

„Juk kas ir bus, jeigu, pavyzdžiui, sveikatos ministras nuspręs ir pasiūlys, kad jo vadovaujama ministerija nuo šiol rengs gydytojus ar slaugytojus, taip ir su visomis kitomis profesijomis. Mokymai vis tiek turi būti ir likti švietimo srities klausimu“, – teigia Seimo narys L. Jonaitis.

LR Seimo informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka