Atnaujintuose Alytaus autobusuose – daugiau keleivių

vasario 14 04:31 2019 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

Jau antras mėnuo Alytuje kursuoja nauji autobusai. Pernai keleivių skaičius sausio mėnesį sudarė 183 tūkst., o šiemet – 211 tūkst., taigi naudojimasis viešuoju transportu išaugo daugiau nei 15 procentų, arba 28 tūkstančiais kelionių. Net 629 gyventojai įsigijo mėnesinius bilietus, iš jų 424 bilietais naudojosi moksleiviai, kuriems kelionė su nuolatiniu bilietu yra ypač patraukli dėl žemos kainos. Vasario mėnesiui keleiviai įsigijo 717 mėnesinių bilietų, tarp kurių 449 moksleiviai.

 

Nuo viešojo transporto atnaujinimo didėja ir stotelių skaičius – nuo 160 iki 194. Dalis naujų stotelių buvo įrengtos dėl to, kad viešasis transportas važinėja daug platesne trajektorija –  tomis gatvėmis, kuriomis ankščiau net nevažinėjo – Kauno, Vilties ir Vingio, Gardino, Kepyklos ir kt.. Tačiau visa eilė stotelių įrengiamos keleivių patogumui, nes auga keleivių skaičius ir gauname prašymų iš miesto gyventojų ir įmonių darbuotojų įrengti stoteles arčiau jų kelionės tikslo senosiose maršrutų trajektorijose.

Keleivių srautai ypač padidėjo keliuose maršrutuose: pernai sausio mėnesį Ligoninės gatvės maršrutu važiuojančių keleivių buvo 2129, o šiemet – virš 9397,  AB „Alytaus chemija“ – Lelijų g. maršrute keleivių skaičius nuo 3706 išaugo į 8147. Visa tai pasiekta, pertvarkant ir optimizuojant maršrutus. Pertvarkius maršrutus, kai kurie autobusų sustojimo laikai pasikeitė, tad gauta ir nemažai gyventojų ir įmonių pastabų. Išanalizavus per 300 jų, nuo vasario 1 dienos patikslinti grafikai, tačiau visi maršrutai yra vieningoje sistemoje, todėl kai kuriems keleiviams pakeisti laikai netiko, tenka atvykti į darbą per anksti arba vėluoti.

„Visa gauta informacija yra įvertinta ir suplanuota  – labiausiai apkrautame 1 maršrute didinti transporto priemonių skaičių. Taip pat planuojame pakeisti 7 maršruto trajektoriją, kad jis būtų patogesnis Kalvos seniūnaitijos gyventojams ir aptarnautų SB „Nemunas“ sodininkus. Kadangi maršruto pakeitimas yra sisteminis darbas, reikalinga suprogramuoti tvarkaraštį, suderinti su kitais maršrutais, atspausdinti ir pakeisti grafikus visame mieste, todėl planuojama, kad pakeitimai įsigalios nuo balandžio 1 dienos“,– teigia Alytaus miesto savivaldybės Miesto ūkio skyriaus vedėja Palmira Raškauskienė.

„Labai norime padėkoti keleiviams už kantrybę ir supratimą, kviečiame aktyviai dalyvauti šiame procese, tokiu atveju paslauga bus teikiama maksimaliai prisitaikant prie keleivių srautų, nes turime suprasti, kad atlikti pakeitimai vieniems pagerina situaciją, tačiau kitiems gali visiškai netikti, todėl turime ieškoti optimalaus sprendimo kartu“,–  teigė VšĮ Alytaus infrastruktūra Viešojo transporto administravimo skyriaus vadovė Diana Klimenkienė.

Planuojama, kad balandžio mėnesį gyventojai galės naudotis dar viena naujove –  elektroniniu bilietu. Jis bus patogus visiems keleiviams, nes bus pasiūlyta net kelios rūšys elektroninių bilietų, skirtingų pagal galiojimo laikotarpį. Pasipildžius e. bilietą keleiviams užteks jį priglausti prie terminalo ir keliauti į numatytą vietą, taip pat bus patogu persėsti į kitą autobusą, o savivaldybei atsiras galimybė išsamiai nagrinėti keleivių srautus bet kuriose stotelėse, bet kuriuo laiku ir pagal poreikius koordinuoti tvarkaraščius.

Alytaus miesto savivaldybės informacija ir nuotrauka