AtšvaitOmobilio maršrutas vingiuos per trisdešimt seniūnijų

10 spalio 11:44 2022 Spausdinti straipsnį Lankytojai Saugus eismas

Š. m. spalio 20 d. minima Atšvaitų diena. Šia proga VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija (toliau – Kelių direkcija) kartu su partneriais – bendruomenėmis – organizuoja renginius šiai dienai paminėti. „Eismo saugumas bendruomenėse“ projekto dalyviai savo renginių metu primins atšvaitų naudojimo svarbą, o į tas seniūnijas, kurių bendruomenės nedalyvauja minėtame projekte atvyks Kelių direkcijos AtšvaitOmobilis.

Spalio 10-20 dienomis AtšvaitOmobilis aplankys 30 seniūnijų pagal suderintą grafiką ir nurodytose vietose Kelių direkcijos saugaus eismo ekspertai informuos gyventojus šiuo metu aktualiausiomis saugaus eismo temomis.

„Vasarą vykęs Saugaus eismo stotelių projektas parodė, kad tiesioginis bendravimas su žmonėmis yra labai veiksmingas, tikimės, kad ir pirmą kartą mūsų organizuojama AtšvaitOmobilio kelionė bus sėkminga ir, svarbiausia, naudinga žmonėms,“– apie akciją kalbėjo Kelių direkcijos direktorius Remigijus Lipkevičius.

Kelių direkcija primena, kad atšvaitas ar kita saugaus eismo priemonė yra reikalinga ir apniukusį vidurdienį, ir ankstų rytą ar vėlesnį vakarą. Todėl kiekvienas eismo dalyvis turėtų pasirūpinti atšvaitais ir tinkamai juos dėvėti. Su atšvaitais žmogų vairuotojai pastebi kur kas anksčiau, pvz., jei automobilis važiuoja įjungtomis trumposiomis šviesomis, vairuotojas su atšvaitu esantį pėsčiąjį pastebi iki jo likus 150 metrų, jei pėsčiasis atšvaito nedėvi, automobilio vairuotojas jį pastebi tik likus 30-50 metrų iki jo. Minėtas atstumas yra per mažas, kad vairuotojui automobilį pavyktų sustabdyti laiku ir išvengti susidūrimo su pėsčiuoju.

Labai svarbu taisyklingai pritvirtintas atšvaitas, kadangi jis pats nešviečia, o tik atspindi šviesą. Atšvaitas turi būti pritvirtintas tokiame aukštyje, kad jį galėtų apšviesti automobilių žibintai. Atšvaitas turi būti gerai matomas iš visų pusių, svarbu, kad jo neuždengtų kiti daiktai.

Užmiestyje pėstieji privalo eiti prieš automobilių judėjimo kryptį (t. y. kaire kelio puse), todėl turi užsidėti juostinį atšvaitą ant dešinės rankos kiek aukščiau rankos riešo, ant kojos blauzdos srityje ar prisisegti pakabinamą atšvaitą prie palto ar striukės kišenės taip, kad jis būtų suaugusio žmogaus kelių aukštyje – taip pakabintą atšvaitą lengvai apšvies automobilio žibintai. Daugiau apie taisyklingą atšvaitų naudojimą rasite Kelių direkcijos tinklapyje.

Ne tik atšvaitas, bet ir šviečiantis žibintas ar ryškiaspalvė liemenė su šviesą atspindinčiais elementais gali padėti vairuotojams iš toliau pastebėti pėsčiąjį. Tokia liemenė ar šviečiantis žibintas ypač svarbu užmiestyje, kur tenka eiti kelkraščiu.

Pirmą kartą Atšvaitų diena buvo organizuota 2014 m. lapkričio 6 d., nuo 2019 m. Atšvaitų diena organizuojama kasmet trečią spalio ketvirtadienį.

 

LAKD informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka