Autobusuose – Klaipėdos krašto istorija

liepos 18 04:01 2017 Spausdinti straipsnį Lankytojai Muziejus

Liepos 12 dieną iš Klaipėdos autobusų stoties pajudėjo 8 maršruto žalias MUZĖS autobusas, kuriame pristatyta projekto MUZĖ VEŽA antroji, Mažosios Lietuvos istorijaus muziejaus interaktyvi ekspozicija, kuri veiks iki šių metų pabaigos.

 

 

 

Keleiviai važiuojantys žaliuoju autobusu Nr. 8 taps žaismingos ekspozicijos atidarymo dalyviais bei turės galimybę išgirsti įdomių, gal net negirdėtų miesto istorijos faktų iš paties Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus direktoriaus, archeologo, istoriko dr. Jono Genio lūpų. Vidaus ekspozicijos atidarymo metu klaipėdiečiams istorijos naratyvus pasakos personažai iš praeities, o pasakojimus komentuos, papildys ir į klausimus atsakinės dr. Jonas Genys. MUZĖ VEŽA autobuse įrengta unikali laiko juosta – tai miesto istorijos koncentratas, perteiktas nuotaikingais paveikslėliais su svarbiausiais faktais. Ekspozicijoje – pagoniškas runų kalendorius, kabantys pinigai ir 11 istorijų apie Mažąją Lietuvą bei Klaipėdos kraštą. Visi ryt dalyvaujantys ir įsitraukę į diskusijas su istoriku bei amžininkais bus apdovanoti MUZĖ VEŽA specialiaisiais ženkliukais bei muziejaus atributika.

Balandžio mėnesį buvo pristatyta Lietuvos Jūrų muziejaus autobuso vidaus ekspozicija. Kitą savaitę planuojama įrengti ir pristatyti Laikrodžių muziejaus, o netrukus ir Prano Domšaičio galerijos vidaus ekspozicijas.

Nuo gegužės iki pat rugsėjo, kartą per mėnesį, MUZĖ VEŽA kviečia ieškoti muziejų autobusų stotelėse, kuriose vyksta spalvingos edukacinės provokacijos. Rudenį projektas „MUZĖ VEŽA“ skirtinguose miesto rajonuose surengs 4 renginius vietos bendruomenėms bei svečiams. Renginiuose bus pristatomos konkrečiam Klaipėdos rajonui aktualios miesto istorijos muziejinės vertybės ar paveldo objektai.

„MUZĖ VEŽA“ tai – projektas, kuris jungia keturis Klaipėdos muziejus: Lietuvos jūrų, Mažosios Lietuvos, Laikrodžių ir Prano Domšaičio galeriją. MUZĖ VEŽA autobusai – keleivinio miesto transporto dalyviai, ne tik vežantys miestiečius nustatytais maršrutais, bet ir savo keleivius paverčiantys muziejų lankytojais.

Projektą iš dalies finansuoja Klaipėdos miesto savivaldybė pagal programą „Klaipėda – Lietuvos kultūros sostinė 2017“ .

Klaipėdos miesto savivaldybės informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka