„Automobilininko“ nariai susitiko Šiauliuose

rugsėjo 18 04:15 2013 Spausdinti straipsnį Veteranų kampelis

Automobilių transporto veteranų klubo „Automobilininkas“ nariai kasmet rengia išvykas į skirtingus Lietuvos regionus. Veteranai jau lankėsi Panevėžyje, Kaune, Klaipėdoje. Šiemet rugsėjo 13-ąją „Automobilininko“ atstovus priėmė bei turiningą programą parengė klubo nariai iš Šiaulių regiono.

Į Šiaulius atvyko apie penkiasdešimt „Automobilininko“ narių iš visų regionų. Saulės mieste veteranai lankėsi ne pirmą kartą – 2008-aisiais Kryžių kalne pastatytas kryžius kelių transporto darbuotojams, taip pagerbiant gyvuosius ir Anapilin iškeliavusius draugus. Kryžių kalne klubo nariai apsilankė ir šiemet – padėta gėlių prie savojo kryžiaus, apžiūrėta nuolat besikeičianti unikali šventovė po atviru dangumi.

Šį apsilankymą veteranų klubo nariams primins bendra nuotrauka prie Popiežiaus Jono Pauliaus antrojo kryžiaus.

Tačiau prieš tai „Automobilininko“ nariai dar apžiūrėjo Mažeikių naftos perdirbimo įmonę „Orlen Lietuva“ bei pabuvojo NATO aviacijos bazėje Zokniuose.Kad kelionė neprailgtų, klubo nariai važiuodami dalijosi prisiminimais, pasakojo linksmus ir įdomius nuotykius iš savo turiningo gyvenimo.

Kai kurie klubo nariai dalyvavo statant Mažeikių naftos perdirbimo įmonę, kiti teikė pagalbą ją įrengiant, tad jiems pamatyti išaugusį ir tikru gigantu tapusį savo „kūdikį“ buvo ypač įdomu.

Susirinkusiuosius „Orlen Lietuva“ atstovas supažindino su įmonės istorija, jos veikla, pasiekimais. Jis taip pat atsakė ir į gausybę klubo nariams kilusių klausimų.

„Orlen Lietuva“ gyvuoja jau ketvirtą dešimtmetį, ją valdo ketvirtasis savininkas. Ji nuolat plečia gamybos apimtis, tobulina technologijas.Gamykla buvo pastatyta 1980 metais, jos pajėgumai – perdirbti šešis milijonus tonų naftos. Dabar gamybos apimtys artėja prie dešimties milijonų tonų. Gamybos procese atsisakyta naudoti nuodingą švino tetraetilą, daug gamybos procesų automatizuota – tai suteikė galimybę perpus sumažinti darbuotojų skaičių. Dabar gamykloje dirba apie 1600 darbuotojų, tačiau, pasak „Orlen Lietuva“ atstovų, artimiausiu metu jų dar turėtų mažėti.

Pasak gamyklos atstovo, įmonėje itin daug dėmesio skiriama darbo saugos, gamtosaugos klausimams, tačiau gaisrų ir nelaimingų atsitikimų vis dėlto pasitaiko. Vienas iš jų – didžiulis gaisras, suniokojęs gamyklą 2006-aisiais.

Pasisėmę ekonominių žinių energetikos srityje, padėkoję gamybininkams, „Automobilininko“ nariai išskubėjo į NATO aviacijos bazę Zokniuose.

Bazė – karinis objektas, tad visiems išsyk liepta autobuse palikti fotoaparatus, išjungti mobiliuosius telefonus. Tvarka yra tvarka – gaila, tačiau įspūdingi, kiekvieną akimirką į orą pasirengę pakilti metaliniai paukščiai taip ir liko neužfiksuoti atminčiai… Iš anksto buvome perspėti palikti kepures, neliesti lėktuvų ar jų detalių rankomis, laikytis atokiau nuo brangios technikos – visa tai buvo svarbu ir dėl mūsų pačių saugumo.

Belgų karininkas žerte žėrė įdomius faktus apie naikintuvus, pasakojo apie kariškių darbą, tarnybos rutiną.

Grakštūs it pasirengę į dangų kilti paukščiai lėktuvai nepribloškė dydžiu; „Fighting falcon“ ilgis – vos 14 metrų, aukštis – penki metrai, o plotis – dešimt metrų. Žiūrint į taikiai ant žemės besiilsinčius naikintuvus sunku patikėti, jog šie gražuoliai slepia savyje tokią galingą jėgą ir mirtį sėjančius ginklus…

Pribloškė ir metalinio paukščio kaina – tokio tipo lėktuvas kainuoja apie 20 milijonų dolerių. Ir kaip čia neprisiminsi senovės romėnų posakio: „Si vis pacem – para bellum“ (Nori taikos – ruoškis karui). O tas pasirengimas, pasirodo, labai jau nepigiai kainuoja…

Belgas karininkas pasakojo apie naikintuvų galimybes bei misijas, kuriose jau teko dalyvauti jo kraštiečiams. Be taikaus Europos Sąjungos sienų saugojimo, mūsų matyti naikintuvai pabuvojo ir Libijoje, kur jiems teko dalyvauti kariniuose veiksmuose.

Tądien, kai lankėmės Zokniuose, Lietuvos krepšinio rinktinė turėjo žaisti su belgais. Pažadėję juos nugalėti, belgų karininko juokais buvome išprašyti iš bazės. Beliko padėkojus už itin įdomų pasakojimą traukti savais keliais…

Aplankiusius Kryžių kalną, pavakarieniavusius ir pasimėgavusius gražiu Lietuvos krepšininkų žaidimu, veteranus į krepšinio aikštelę pakvietė Mindaugas Ivanauskas. Čia surengtos improvizuotas baudų mėtymo varžybos, suteikusios dalyviams ir žiūrovams gausybę teigiamų emocijų. Kaip ir dera, šiose varžybose nugalėjo draugystė.

Vakaras baigėsi visiems drauge sugiedojus automobilininkų himną, kuriam melodiją bei žodžius parašė tas pats nenuilstantis Mindaugas Ivanauskas.

Besiskirstantys klubo nariai nuoširdžiai dėkojo Šiaulių regiono vadovui Viliui Laužikui, klubo narei Aušrai Juozapavičienei bei visiems šiauliečiams ir mažeikiškiams, padėjusiems surengti įspūdingą šventę.

Kitais metais „Automobilininko“ nariai sutarė rinktis Vilniuje.

Lina Jakubauskienė

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.