Automobilis gali atrodyti kaip naujas net po įvykio

15 kovo 06:06 2016 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

auste-vairERGO Kasko draudimo partneris „LDH Auto“ Jūsų automobilio įlenkimus gali išlyginti nauju rinkoje metodu – be dažymo.

Kas tai?

Lyginimas be dažymo – tai metodas, kuris padeda išlyginti kėbulo įmušimus (įlenkimus) nenaudojant glaistymo ir dažymo, išsaugant originalius kėbulo dažus.

Tai automobilių gamintojų sukurta technologija, smulkiems durelių ir kėbulo dalių pažeidimams lyginti. Naudojami tik specialiai tam procesui pritaikyti įrankiai iš grūdinto plieno. Pažeista vieta lyginama tol, kol įgauna originalią formą. Įlenkimų lyginimas yra atliekamas  iš kėbulo vidaus, todėl nereikalingas glaistymas, dažymas ar pašiaušimas. Naudojant šį metodą, sertifikuoti technikai  automobilio kėbulo įlenkimą išlygina ženkliai greičiau nei tai galima atlikti detalę dažant tradiciniu būdu. Daugeliu atvejų, kai įmušimai ar įlenkimai atitinka šios paslaugos taikymo reikalavimus, šis metodas gali būti labai efektyvi priemonė.

Didesniems, gilesniems įlenkimams, kai yra pažeisti kėbulo dažai, šis procesas netaikomas ir reikalingi atitinkami kėbulo taisymo darbai. Ar ši technologija bus tinkama konkrečiam atvejui, galima nustatyti tik įvertinus įlenkimų dydį ir vietą.

Kokie šio metodo privalumai?

Atstatoma pradinė kėbulo detalės būklė, nepažeidžiant dažų sluoksnio;

Įlenkimai išlyginami greičiau nei per valandą;

Automobilis nepraranda savo vertės;

Pasirinkus šį būdą, netaikoma sutartyje numatyta besąlyginė išskaita.

Kada šis metodas netaikomas?

Kai automobilio amžius didesnis negu  9 metai;

Įlenkimą jau bandyta lyginti prieš tai;

Kai pažeisti išorės dažai, lakas;

Kai pažeista detalė yra apimta korozijos;

Kai įlenkimas yra  arčiau nei 1 cm iki briaunos;

Pažeidimas  automobilio slenkstyje ar rėme ir yra nepasiekiamas.

Tokiais draudžiamojo įvykio atvejais, kai draudžiamas objektas atitinka bent vieną iš pateiktų metodo netaikymo sąlygų, lyginimas be dažų negali būti atliekamas, tokiu atveju detalė tvarkoma įprastu būdu, t.y. ją keičiant ar perdažant.

Po draudžiamojo įvykio ši paslauga taikoma automatiškai visiems ERGO klientams, apdraudusiems KASKO draudimu lengvuosius automobilius ir krovininius iki 3,5 t bendrosios masės, kurių amžius iki 9 m.

Pasirinkus šį įlenkimų lyginimo būdą (jei jis yra galimas) yra netaikoma besąlyginė išskaita, numatyta sutartyje (jei nenurodyta kitaip).

 

ERGO Lietuva informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka