Baltarusiai vyko į Vokietiją, Lenkijoje stotelėje išlipo parūkyti. Autobusas išvažiavo be jų

26 rugsėjo 04:47 2019 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

Baltarusiai įsigijo kompanijos „FlixBus“ bilietus iš Minsko į Vokietiją. Autobusui sustojus Lenkijoje, trys keleiviai išėjo parūkyti. Tuo metu autobusas išvažiavo. Keleivių teigimu, vairuotojas matė, jog jie stovi lauke, vis dėlto uždarė duris ir išvažiavo. Autobuso salone liko keleivių daiktai, dokumentai ir brangi gitara, rašo tut.by.

 

Pasak keleivių, autobusui sustojus Svebodzino stotelėje Lenkijoje, vairuotojas nepranešė, kiek laiko autobusas stovės. Keleivių teigimu, jie stovėjo vos už aštuonių metrų nuo stotelės, vis dėlto vairuotojas uždarė duris ir nuvažiavo. Keleiviai mojavo rankomis, bandė vytis autobusą, šaukė, bet viskas buvo veltui.

Baltarusiai sako, jog kreipėsi į vietos policiją, bet pareigūnai nepanoro imtis tyrimo. Paliktiems žmonėms teko stabdyti pakeleivingus automobilius, vėliau jie įsigijo traukinio bilietus iki Vokietijos. Atsidūrę Frankfurte, apie įvykį keleiviai pranešė vietos policijai. Policininkai paskambino į „FlixBus“ centrinį biurą, paprašė pateikti duomenis apie vairuotoją, bet „FlixBus“ tai padaryti atsisakė, pasiūlė nukentėjusiems žmonėms užvažiuoti į biurą ir parašyti pareiškimus ten. Taip pat pranešė, kada pradės ieškoti bagažo.

Be to, „FlixBus“ atstovai paaiškino, jog stovėjimo laikas stotelėse yra apibrėžtas, jei keleivis negrįžo laiku, vairuotojas turi teisę tęsti kelionę be jo. Į Berlyną atvykusiame autobuse asmeninių keleivių daiktų nerasta.

Vokietijos policija atsisakė aiškintis situaciją, nes įvykis nutiko Lenkijoje. Čia keleiviams paaiškino, jog palikti keleivius stotelėje nėra nusikaltimas, todėl tyrimą pradėti atsisakoma, keleiviai turi teistis su vežėju. Dėl daiktų dingimo byla taip pat nebuvo iškelta.

Šiek tiek vėliau „FlixBus“ pranešė, jog keleivių daiktai atsirado ir paprašė juos aprašyti. Daiktai baltarusiams sugrąžinti Lenkijoje.

Baltarusių teigimu, aiškinimasis su „FlixBus“ kompanija buvo bevaisis. Interneto portalui vežėjų atstovai taip pat nepateikė paaiškinimo.

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka