Bendrovėje „Kauno autobusai” atnaujinta autobusų plovykla

22 gegužės 03:58 2017 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

Bendrovės 1-ajame parke Raudondvario pl. pradėjo veikti atnaujinta autobusų plovykla. Keturi vertikalūs polietileniniai šepečiai, 15 galimų plovimo programų, automatinis arba rankinis režimas, didelis našumas – visi šie naujos įrangos privalumai turėtų užtikrinti, kad dabar raudonieji autobusai į gatves išvažiuos gerokai švaresni.

 

Autobusai pro plovyklos portalą juda savo eiga, transporto judėjimą reguliuoja eismo lempos. Vieno autobuso plovimas trunka nuo 2 iki 3 min priklausomai nuo autobuso ilgio, per valandą galima išplauti iki 30 autobusų. Keturi šepečiai su specialiais plovimo skysčiais pagal pasirinktą programą autobuso priekį, šonus ir galą drėkina, plauna šepečiais su purvo tirpikliu, skalauja ir vaškuoja. Naudojant automatinį režimą, plovykla programuojama iš anksto, pasirenkama, kokia transporto priemonė bus plaunama, tuomet plovykla laukia, kol pro portalą pradės judėti autobusas.

„Optimizavus autobusų ir troleibusų valymo darbus, atlikus tam tikrus švaros ir valymo padalinio struktūros pakeitimus, keleiviai netrukus turėtų pajusti teigiamus pokyčius ir transporto priemonių viduje,“ – sako plovyklos meistras Remigijus Batkevičius.

UAB „Kauno autobusai“, siekdama užtikrinti kokybiškas paslaugas keleiviams, o švara autobusuose ir troleibusuose yra viena iš sudedamųjų tokių paslaugų dalių, pastaruoju metu ėmėsi kardinalių pertvarkymų transporto priemonių švarinimo srityje: įsteigta nauja plovyklos meistro pareigybė, kuriai pavesta organizuoti ir kontroliuoti abiejų parkų (troleibusų ir autobusų) transporto priemonių ir gamybinių patalpų valymo darbus, sukurta nauja transporto priemonių ir patalpų valymo grupė, įrengta nauja ir kokybiška automatinė transporto priemonių plovykla, kiek anksčiau įsigyti galingi siurbliai siurbimui ir giluminiam valymui.

Šiuo metu transporto priemonių švarą užtikrina 17 švaros darbuotojų. Transporto priemonės yra valomos kasdien, tais atvejais, jei transporto priemonė yra priteršiama darbo metu, ji grįžta į parką, kur jai atliekami valymo darbai pagal poreikį. Pagal sudarytą planą kartą per mėnesį su specialiais cheminiais valikliais yra atliekamas giluminis transporto priemonių valymas.

„Kauno autobusai” informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka