Bendrovės „Kauno autobusai“ administracija surengė donorystės akciją

liepos 27 03:56 2018 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

 „Neseniai mano artimam žmogui buvo atliktos kelios operacijos, kurių metu teko perpilti kraują, – sako UAB „Kauno autobusai“ darbuotoja Raimonda. – Jaučiuosi skolinga už tokią pagalbą, tad pati duodama kraujo nors kažkiek tą skolą grąžinsiu ir padėsiu kitam ligoniui, kuriam mano kraujas galbūt suteiks dar vieną šansą gyventi.“

 

 

 

Atsiliepti į medikų kvietimą skatina altruistinis požiūris

Paskatinti medikų raginimo, UAB „Kauno autobusai“ administracijos darbuotojai operatyviai sureagavo į prašymą ir nuvykę į Kauno klinikų kraujo centrą, geranoriškai dovanojo savo kraują tiems, kuriems šią minutę jo labiausiai reikia.

Ir tau jau ne pirmas kartas, kai darbuotojai aukoja savo kraują. „Kraujui dirbtinis pakaitalas, deja, dar nesukurtas, todėl mes esame vienintelis kraujo gavimo šaltinis tiems atvejams, kai reikia gelbėti žmonių gyvybes,“ – teigia bendrovės generalinis direktorius Mindaugas Grigelis, džiaugdamasis, kad nemažai kolegų atsiliepia į šį kvietimą ir nuolatinė bendrovės kraujo donorų grupė vis pasipildo naujais donorais.

„Vis dar „neišaugu“ iš baimės medikams, – šypsosi pirmą kartą akcijoje dalyvavusi Rūta, – matyt dėl to jaučiausi šiek tiek silpniau. Tačiau medikų personalas dirba puikiai, jautriai, iškart sureagavo į mano būseną, ir viskas buvo gerai. Tikrai dalyvausiu ir kitą kartą, juk tai neabejotinai svarbi misija.“

„Kraujas teks tiems, kuriems tikrai jo reikia, – svarsto Auksė, ne pirmą kartą duodanti kraują ir aktyviai raginanti kolegas jungtis į komandą. – Žmonėms reikia kraujo ir po avarijų, ir po patirtų traumų, kraujavimo, komplikuoto gimdymo, sunkių operacijų, tad mūsų nesavanaudiška auka daugeliui padės išsaugoti sveikatą ar net gyvybę“.

Kelių minučių procedūra – jokios žalos ir didelė nauda

Lietuvoje per metus reikia tūkstančių litrų kraujo pacientams po sunkių traumų, nudegimų, chirurginių operacijų metu, gimdyvėms, naujagimiams, sergantiesiems onkologinėmis bei kitomis ligomis. Vienintelis kraujo gavimo šaltinis – kiti žmonės, o perpylimui naudojamas kraujas turi būti saugus, dovanotas sveikų donorų.

Pasak Kauno klinikų kraujo centro darbuotojų, pagrindinis kraujo donorystės principas – jokios žalos donorui ir didžiausia nauda ligonio sveikatai. Šis principas kraujo donorystėje yra pagrindinis jau daugelį dešimtmečių, nes vienas iš svarbių tikslų – remti kilnią kraujo donorystės misiją ir skatinti žmones duoti kraujo kelis kartus per metus.

Tai padaryti labai paprasta: tereikia atvykti į Kraujo centrą, pateikti asmens dokumentą, užpildyti Kraujo donoro apklausos anketą, pokalbio metu gydytojui įvertinus, ar galite būti donoru ir davus kraujo iš piršto (nustatyti kraujo grupę ir ar nesergate virusiniu hepatitu B, virusiniu hepatitu C, ŽIV, sifiliu), – duoti kraujo. Procedūra trumpa, teužtrunka vos 3–6 minutes.

Davusiems kraujo – šilta saldi arbata ir pietūs arba kita nedidelė dovanėlė – nuoširdi medikų padėka ir linkėjimai nuo tų, kuriems kraujas taip reikalingas.

Bendrovės „Kauno autobusai“ informacija ir nuotrauka