Bendrovės „Kauno autobusai“ darbuotojai keliavo po Latviją

05 birželio 03:18 2024 Spausdinti straipsnį Kelionės Lankytojai Naujienos

Bendrovės „Kauno autobusai“ profesinė sąjunga birželio 1-2 dienomis surengė išvyką į Latviją.

Birželio 1 d.  anksti ryte  išvykome iš bendrovės ir   atvykome į Šiaulius. Aplankėme kačių muziejų ir susipažinome su augintiniais. Ekskursijos vadovė organizavo pažintinę kelionę po Šiaulių miestą – susipažinome su patraukliausiomis vietomis, kur susipina įdomūs istoriniai faktai ir legendos, sakralumas ir kasdienybė, praeitis ir dabartis, pajutome miesto dvasią ir unikalumą,. Sužinojome, kur yra aukščiausias saulės laikrodis, pamatėme didžiausią gyvūno skulptūrą Lietuvoje, Šv. apaštalų  Petro ir Pauliaus katedrą, aplankėme Saulės Laikrodžio aikštę ir „Geležinės“ lapės skulptūrą.

Vėliau vykome į alpakų auginimo ūkį, išgirdome pasakojimą apie alpakų kilmę, sužinojome kuo ypatingi šie gyvūnai, išgirdome apie alpakų vilnos gaminius. Smagiausia dalis – pažintis su šiais mielais gyvūnais. Apžiūrėjome pievose besiganančias alpakas bei kitus gyvūnus – lamas, kupranugarius, mini karves, avis, ponius, asiliukus ir kitus įvairius laukinius gyvūnėlius. Prižiūrint šeimininkui, gyvūnus galėjome pašerti, paglostyti, kartu nusifotografuoti.

Po pietų atvykome į Latviją. Pirmiausia aplankėme Kemerių nacionalinį parką, esantį šalia Jūrmalos. Čia mūsų laukė 3,5 km. žygis Didžiuoju Kemerių raisto taku. Keliavome medinėmis lentomis išgrįstais takeliais ir tilteliais tarp didžiulių samanų aikštynų ir ežerėlių gausybės. Grožėjomės aukštapelkės gamtos įvairove, susipažinome su jos gyventojais. Pasikėlėme į apžvalgos bokštą, nuo kurio pasižvalgėme  į Kemerių raistą ir didžiausias raisto pelkes.

Birželio 2 d. po pusryčių vykome į Ledmanės gamtos parką, kur aplankėme „Triušių karalystę“, įsikūrusią vaizdingame senoviniame Ogrės upės slėnyje. „Triušių karalystė“ – vieta, kur gyvena įvairaus atspalvio ir dydžio triušiai. Jie čia gyvena gražiai suplanuotose pilyse ir dvaruose, kurie gerai dera prie aplinkos, sukuriamos asociacijas su pasakų mišku. Be triušių, karalystėje gyvena komunikabilūs arkliai, žąsys. Pasivaikščiojome 2,6 km. ilgio gamtos taku, kuriuo lankytojai kviečiami eiti basomis įvairiomis faktūromis – smėliu, nendrėmis, žvyru, akmenukais, skalda..

Vėliau vykome į ledų degustaciją Skryerų ledainėje. Sužinojome įdomią ir linksmą ledainės įsikūrimo istoriją, ledų gaminimo subtilybes, degustavome skaniausių, įvairių rūšių natūralių naminių ledų, gaminamų be jokių cheminių priedų.

Vėliau vykome  į Kuoknesę, tai – senoji latgalių gyvenvietė, kuri nuo 1208 m. priklausė Rygos vyskupui. 1209 m. pastatyta mūrinė vyskupo pilis, kuri buvo stipriai apgriauta ir po truputėlį nyko. Ilgai pilies griuvėsiai stūksojo ant aukšto skardžio, kurio šiandien net įsivaizduoti neįmanoma. Pastačius eilę hidroelektrinių Dauguvos vanduo buvo stipriai pakeltas, susiformavo visiškai naujas kraštovaizdis. Plaukiojimas Dauguvos upe, grožėjomės nuostabiu kraštovaizdžiu ir pilies liekanomis. Susipažinome su istoriniu ir kultūriniu paveldu, latvių tautosakos turtingumu, atsipalaiduosite. Po smagaus pasiplaukiojimo, vėlai vakare grįžome į Lietuvą pilni įspūdžių.

Kelionėje lydėjo ekskursijos vadovė Jurgita. Išvykoje dalyvavo 37 darbuotojai ir jų šeimos nariai.

Bronius Bučelis

Autoriaus nuotrauka