„Busturo” darbuotojams – apie užkrečiamąsias ligas ir jų prevenciją

20 gegužės 03:29 2022 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

UAB „Busturas“ sulaukė svečių ir NVSC Šiaulių departamento. Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Edita Satkevičienė mielai priėmė kvietimą ir atvyko papasakoti apie užkrečiamąsias ligas ir jų prevenciją. Tai aktuali tema, nes dauguma įmonės darbuotojų turi tiesioginį kontaktą su dideliu kiekiu žmonių, kas padidina užsikrėtimo riziką.

nvsc

Kaip sakė pati pranešėja, nors pastaruoju metu visų dėmesys buvo skirtas Covid-19 pandemijai, bet visos kitos užkrečiamosios ligos niekur nedingo. Per pastaruosius dvejus metus visi buvome susikoncentravę tik į šį virusą, tačiau yra labai svarbu nepamiršti ir kitų sezoninių ligų. Esminė tema buvo erkės, jų platinamos ligos bei galimi apsisaugojimo būdai. Pavasarį ši tema yra itin aktuali.

Kadangi įmonės darbuotojai kasmet yra skiepijami nuo gripo, pranešėja papasakojo, kuo naudingi yra šie skiepai ir kodėl kasmet kuriama vis nauja vakcina. Pranešimo metu paliesta dar viena daug kam tabu laikoma liga – tuberkuliozė. Pasak E. Satkevičienės reikia išsklaidyti mitą, kad šia liga serga tik asocialūs asmenys, net tai visiškai nėra tiesa.

Pranešimo metu darbuotojai išgirdo apie visų šių ligų prevenciją, elgseną susirgus bei galimas komplikacijas. Buvo aptarti žmonių dažniausiai užduodami klausimai, kurie be abejonės yra aktualūs ir UAB „Busturas“ darbuotojams.

Atrodo viską ir taip žinojome, tačiau paskaitoje dalyvavę darbuotojai pritarė, kad labai naudinga prisiminti elementarius dalykus, kuriuos per kasdienius darbus primirštame ir nustumiame į antrą planą. Nors mūsų visų sveikata ir gera savijauta visada turėtų būti prioritetu. Dėkojame Editai už vizitą bei įdomią paskaitą ir tikimės, kad įmonės darbuotojai bus sveiki.

„Busturo” informacija ir nuotrauka