Įdomūs faktai apie saugos diržus

birželio 25 04:13 2013 Spausdinti straipsnį Įdomybės Saugus eismas

Šiam nesudėtingam, tačiau efektyviam įrenginiui sukanka šimtas metų. Gali pasirodyti keista, tačiau saugos diržas iš pradžių buvo skirtas visai ne automobiliams.

Per šimtą metų – tiek laiko egzistuoja saugos diržai – jie spėjo išgelbėti daugybę gyvybių tiek ant žemės, tiek ir ore. Šiuolaikinių saugos diržų pirmtakai pasirodė dar 1800-aisiais, kuomet prasidėjo pirmieji nedrąsūs konstruktorių entuziastų bandymai pakilti į orą. Tačiau tik 1913 m. prancūzas Adolfas Pegu, atlikdamas „mirties kilpą“, iš tiesų prisitvirtino prie aeroplano sėdynės saugos diržu.

Automobiliuose dvidešimtojo amžiaus pradžioje saugos diržų montuoti net neketinta – greitis buvo nedidelis, automobilių – nedaug, o avarijos – itin retos.

Pirmieji saugos diržai automobiliuose atsirado Jungtinėse Amerikos Valstijose. Jie buvo sumontuoti FORD automobiliuose praėjusio amžiaus penktajame dešimtmetyje. Tai buvo vadinamieji „dvitaškiai“ diržai, panašūs į šiuo metu naudojamus lėktuvuose.

Kur kas efektyvesni pasirodė trijose vietose tvirtinami saugos diržai, išrasti Švedijoje penktojo dešimtmečio pabaigoje. Šiuolaikinių automobilių be šio saugumo įrenginio jau neįmanoma įsivaizduoti.

Lenktynininkai įprastai prisitvirtina specialiais „penkiataškiais“ diržais, kurie juos tvirtai prispaudžia prie automobilio sėdynės. Paprastam vairuotojui tokie diržai vargu ar patiktų – jais prisisegus beveik neįmanoma pajudėti. Tačiau kaip prisisegti įprastą saugos diržą, privalo žinoti kiekvienas, sėdantis prie automobilio vairo.

eBus.lt

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.