Elektromobilių įkrovimo startuolis VOOL užsitikrino 2,92 mln. eurų investiciją: plės verslą ir Baltijos šalyse

07 rugsėjo 09:31 2023 Spausdinti straipsnį Lankytojai Naujienos

Neseniai užbaigus papildomą investicijų etapą su 1,3 mln. eurų investicija, Estijos elektrinių transporto priemonių įkrovimo startuolio VOOL bendras finansavimas pasiekė 7,62 mln. eurų. Šią bendrą sumą sudaro neseniai gauta 1,62 mln. eurų dotacija iš Estijos vyriausybės, šiais metais gauta 3 mln. eurų dotacija iš Europos Sąjungos inovacijų fondo „EIC Accelerator“ ir 1,7 mln. eurų investicija, užsitikrinta pirmajame investicijų etape.

Šiomis investicijomis siekiama toliau didinti elektromobilių įkroviklių gamybą lokaliai ir dar labiau skatinti tarptautinius pardavimus Baltijos ir Šiaurės šalyse. VOOL taip pat tęs naujų produktų kūrimą, kad savo trifazę krovimo technologiją galėtų sėkmingai diegti namų ūkiuose.

Investuoja ir darbuotojai

Naujajam investicijų etapui vadovavo rizikos kapitalo bendrovė „Specialist VC“, jame dalyvavo nekilnojamojo turto plėtotojai, tokie kaip „Kaamos Group“ ir „Astri Group“, taip pat investicijų konsultacinė bendrovė „Amalfi“. Daugiausiai prie investicijų prisidėjo patys VOOL darbuotojai, skyrę 15 proc. lėšų šiam investiciniam etapui.

Šiame etape dalyvavo ir nauji verslo angelai: buvęs Estijos nepriklausomo elektros ir dujų sistemos operatoriaus „Elering“ valdybos pirmininkas Taavis Veskimägi ir bendrovės „Milrem Robotics“ įkūrėjas Kuldaras Väärsi.

Tarp jau esamų VOOL investuotojų yra buvusi Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid, pirmasis Estijos informacinių technologijų direktorius ir e. rezidencijos programos įkūrėjas Taavis Kotka, pirmasis „Pipedrive“ darbuotojas ir dabartinis VOOL vyriausiasis inžinierius Elaras Nellis bei kiti.

Unikali elektromobilio krovimo technologija

Remiantis „McKinsey“ tyrimų duomenimis, iki 2030 m. Europoje reikės mažiausiai 29 mln. privačių įkrovimo taškų. Tai yra maždaug 77 kartus daugiau nei šiandien turimų įkrovimo stotelių. Lietuvoje iki tų pačių metų taip pat planuojama ambicinga įkrovimo stotelių infrastruktūros plėtra. Iki 2023 m. planuojama, kad viešų ar pusiau viešų elektromobilių įkrovimo stotelių skaičius išaugtų iki 6 tūkst. Šiuo metu tokio tipo įkrovimo stotelių skaičius siekia apie 600.

Vis didėjančiam elektromobilių krovimo poreikiui patenkinti visoje Europoje kuriami efektyvūs  ir unikalūs sprendimai. VOOL elektromobilių įkroviklių technologija tris kartus efektyviau nei vidutiniškai išnaudoja esamą tinklą, nesukeldama elektros perkrovos, ir užtikrina patikimą ir ekonomišką įkrovimą tiek verslo, tiek privatiems klientams.

„Šiuo metu mūsų naudojami elektriniai prietaisai vis dar naudoja tik dalį viso tinklo pajėgumo, nors visa Europa yra prijungta prie trijų fazių elektros tinklo. Todėl mes kuriame įkrovimo technologiją, kuri naudoja visas tris fazes ir greitina bei efektyvina elektromobilių įkrovimo procesą. Neseniai pradėjome serijinę gamybą, o pirmieji įkrovikliai jau išsiųsti klientams“,  sako vienas iš VOOL įkūrėjų ir generalinis direktorius Juhanas Härmas.

VOOL įkrovimo technologija stebi elektros energijos suvartojimą bei tinklo apkrovą ir pati automatiškai perjungia vartotojus į kitą fazę. Jei bet kurioje iš trijų fazių apkrova tampa per didelė, įkrovikliams įdiegta technologija nurodo persijungti į mažiau apkrautą fazę, tad elektros saugikliai niekada neišsijungia. Toliau tobulinant naujus gaminius, šią technologiją bus galima naudoti ir visame namų ūkyje.

Ši technologija iki trijų kartų efektyviau naudoja elektros tinklą, todėl išmanusis įkrovimas vyksta be didelių tinklo atnaujinimų ir tai padeda sutaupyti net iki 90 proc. išlaidų. Taip pat efektyviau naudojant tinklą, šie įkrovikliai leidžia nekilnojamojo turto plėtotojams sumažinti papildomas išlaidas, susijusių su infrastruktūros atnaujinimu ir naujų įkrovimo vietų įrengimu.

Apie VOOL  

Startuolį VOOL 2018 m. įkūrė energetikos ekspertai Juhanas Härmas, Sanderis Vahtras ir Hindrikas Kilteris. VOOL yra pirmasis visapusiškas elektromobilių įkrovimo sprendimas, siūlantis patikimą, išmanų ir ekonomišką įkrovimą verslo ir privatiems klientams, kuris padeda pereiti prie žaliosios energijos greičiau ir paprasčiau. Startuolis pats valdo visą savo techninės ir programinės įrangos kūrimą, o siūlomi sprendimai apima įkroviklį, koncentratorių, programėlę, interneto platformą ir administratoriaus portalą. Sistema suderinama su visais elektromobiliais, kitais įkrovikliais ir programinės įrangos sprendimais. Šiuo metu VOOL veikia Baltijos šalyse ir Suomijoje, Švedijoje, Norvegijoje ir Danijoje.

Pranešimas spaudai

Linos Jakubauskienės nuotrauka