Estai padovanojo Ukrainai daugiau kaip 30 autobusų

14 birželio 02:40 2022 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

Estijos užsienio reikalų ministerija, Transporto administracija ir Ekonomikos reikalų ir komunikacijos ministerija Ukrainai dovanoja daugiau nei 30 autobusų „Iveco Crossway“, kad padėtų atkurti šalyje viešojo transporto paslaugas. Pirmieji penki autobusai iš Talino į Bučą buvo išsiųsti pirmadienį.

Iš viso iš Estijos į Ukrainą planuojama išsiųsti daugiau nei 30 autobusų, rašoma Transporto administracijos pranešime spaudai. Autobusai siunčiami atsižvelgus į Ukrainos prašymą. Netoli Kijevo esančio Bučos miesto sunaikinimas sulaukė didelio žiniasklaidos dėmesio balandžio pradžioje, kai iš regiono pasitraukė Rusijos kariai. Autobusai padės atkurti transporto paslaugas rajone.

Pasak Užsienio reikalų ministerijos sekretoriaus ekonomikos ir plėtros reikalams Andreso Rundu, Ukrainos pagalbos poreikiai yra dideli ir toliau didės, kol karas tęsis. „Estija yra pasirengusi teikti visapusę pagalbą Ukrainai, todėl džiaugiuosi galėdamas pasakyti, kad autobusus galime pasiūlyti kaip tiesioginę pagalbą, kurios ukrainiečiams labai reikia“, – sakė R. Rundu.

Jo teigimu, autobusai Ukrainai surinkti bendradarbiaujant su keliomis agentūromis ir įmonėmis, o Estija ir ateityje teiks Ukrainai pagalbą.

Estijoje dėl mėlynos ir baltos spalvos su debesimis vadinami „debesų autobusais“ „Iveco Crossway“ yra maždaug dešimties metų senumo, prieš siunčiant į Ukrainą, atlikti reikiami remonto ir priežiūros darbai.

eBus.lt

Estijos užsienio reikalų ministerijos nuotrauka