Europoje didėja baudos už KET pažeidimus

22 sausio 04:04 2014 Spausdinti straipsnį Naujienos

Išsyk keliose Europos šalyse nuo Naujųjų metų padidėjo baudos už kelių eismo taisyklių pažeidimus.

Austrijoje jau 2013-aisiais buvo priimta keletas įstatymų pataisų dėl baudų padidinimo už smulkius Kelių eismo taisyklių pažeidimus. Baudų dydis bus nustatytas per 2014-uosius.

Šveicarijoje nuo sausio 1-osios vairuotojai įpareigoti visą parą važinėti su įjungtais žibintais. Bauda – 40 šveicariškų frankų, t. y., apie 33 eurus.

Italijoje įsigaliojo įstatymo pataisos, įteisinančios didesnes baudas už greičio viršijimą. Bauda viršijus greitį daugiau nei 50 km/val. sudarys 530 eurų. Be to, viršijus greitį laikotarpiu nuo 22 iki 7 valandos, bauda gali būti didesnė dar trečdaliu. Važiavimas degant raudonam šviesoforo signalui vairuotojui atsieis ne mažiau 170 eurų.

Už ypač sunkius Kelių eismo taisyklių pažeidimus Italijoje vairuotojams gresia ne tik vairuotojo pažymėjimo netekimas, bet ir kalėjimas, primena „Marcopolo“.

Norvegijoje taip pat padidintos baudos už viršytą greitį. Bauda viršijus greitį daugiau nei 20 km/val. – nuo 480 eurų.

Daugelyje šalių taikomos nuolaidos tiems, kurie baudą sumoka išsyk. Galima sutaupyti 50 proc. sumos, jei bauda sumokama per dešimties dienų laikotarpį.

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.