Europos Parlamentas priėmė Reglamentą dėl keleivių teisių

19 vasario 05:19 2011 Spausdinti straipsnį Naujienos

Dokumente nurodyti visi įsipareigojimai, kuriuos keleivių vežėjai privalo prisiimti nenumatytais atvejais.

Ankstesnis reglamentas galiojo oro, geležinkelio bei vandens transporto keleiviams. Dabar teisinė bazė apibrėžta visų transporto rūšių keleiviams.

Remiantis naujuoju reglamentu, keleivio žūties atveju, taip pat susižeidus ar patyrus materialinę žalą važiuojant tarptautiniais maršrutais (ne trumpesniais kaip 250 kilometrų), numatoma kompensacija ne mažiau kaip 220 000 eurų vienam keleiviui ir 1 200 eurų bagažo vienetui.

Vežėjas taip pat įpareigojamas kompensuoti išlaidas, susijusias su pagalba ištikus avarijai, pavyzdžiui, apmokėti keleiviams už viešbučio kambarį. Žmonės su negale privalo gauti nemokamą pagalbą autobuse ar autobusų stotelėse, taip pat, esant būtinybei, privalu jiems parūpinti specialų transportą su palydovu.

Kompensacija keleiviams numatoma ir tuo atveju, jei autobusų reisas atšaukiamas ar vėluoja daugiau kaip dvi valandas. Remiantis naujuoju reglamentu, jei ilgesni nei trijų valandų trukmės reisai ašaukiami arba vėluoja daugiau nei pusantros valandos, būtina keleiviams parūpinti užkandžių, gėrimų, karšto maisto.

Jeigu reisas vėluoja daugiau kaip dvi valandas arba visai atšaukiamas, vežėjas privalo kompensuoti keleiviui pusę bilieto vertės, jei keleiviui nepasiūloma alternatyvi kelionė.

Naujoji tvarka įsigalios po dviejų metų nuo jos priėmimo.

Parengė Lina Jakubauskienė
Autorės nuotrauka

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.