Gerėja sąlygos keliauti Šiaulių miesto autobusais neįgaliesiems ir keleiviams su mažais vaikais

02 lapkričio 04:59 2018 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

Pastaruoju metu vis daugiau dėmesio bendrovė skiria keleiviams, kuriems keliavimas autobusu nėra paprastas ir savaime suprantamas procesas. Naujinant autobusus vienas iš svarbiausių kriterijų – galimybė patekti į autobusą su neįgaliojo ar vaikišku vežimėliu. Palyginimui, 2015 metų pabaigai mieste iš viso buvo 112 autobusų, iš jų 46 (41 proc.) žemagrindžių, o vidutinis miesto autobusų amžius buvo 18,6 m. Šiai dienai turime 72 žemagrindžius, t. y. 66 proc. nuo dabar turimų miesto autobusų skaičiaus (šiuo metu – 108).

 

Tuo tarpu planuojama, kad jau 2019 m. įsigijus 12 naujų (iš ES fondų), taip pat 6 visiškai naujų mažos talpos autobusų bei 15 iki 10 metų senumo autobusų iš UAB „Busturas“ lėšų vidutinis autobusų amžius turėtų būti nuo 10 iki 11 metų. O geriausia žinia ta, kad 2019 m. pabaigai bus bene visas 100 proc. žemagrindžių autobusų miesto autobusų parke.

Kadangi minėto tipo autobusų vis daugėja, vadinasi vis daugiau keleivių, kurie keliauja su neįgaliųjų ar vaikiškais vežimėliais, turės galimybę naudotis viešojo transporto paslaugomis be apribojimų, todėl jau šiais metais yra suplanuoti vairuotojų konduktorių mokymai, nes vien nuleisti pandusą įvažiuoti į autobusą sėdint neįgaliojo vežimėlyje yra gana sunku, todėl bus praktikuojamasi kaip padėti neįgaliajam. Beje ir keleiviams bus pats laikas priminti, jog įlipti į autobusą pro antras ar trečias duris turi teisę tik asmenys su neįgaliųjų ar vaikiškais vežimėliais.

Dar viena naujovė, apie kurią išsamiau ir plačiau bendrovė paskelbs jau netrukus – programėlė, skirta silpnaregiams ir akliesiems. Ja galės naudotis visi keleiviai, atvykę į viešojo transporto stotelę. Tam reikia turėti išmanųjį telefoną ir nemokamai atsisiuntus pasileisti programėlę. Jos pagalba bus galima išgirsti atvykstančios transporto priemonės maršrutą ir kryptį. Plačiau apie ją jau netrukus, kai baigsis testavimas, bus paskelbta.

Busturo informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka