Gerino keleivių aptarnavimo ir pirmosios pagalbos žinias

04 balandžio 04:36 2019 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

Kasdien viešuoju transportu vežant keleivius įvyksta daugybė netikėtų situacijų. Siekiant į jas tinkamai sureaguoti, labai svarbu būti pasiruošus. Apie autobusų vairuotojų mokymus, kurių metų jie gilina klientų aptarnavimo bei pirmosios pagalbos žinias pasakoja tarpmiestinių keleivių vežimo įmonės „Kautra“ atstovas Mindaugas Sakalauskas.

 

Keleivius pasitikti su šypsena

Didžiąją mokymų dalį sudaro klientų aptarnavimo tema. Vairuotojai mokomi spręsti kritines situacijas, priimti greitus sprendimus, pozityviai aptarnauti keleivius.

„Mokymų metu norime, kad vairuotojai įgytų daugiau pozityvaus mąstymo ir požiūrio į klientą. Akcentuojame, kad tai ne raketų mokslas – keleiviui pakanka parodyti dėmesį, atsakyti į jo klausimus, suteikti paslaugas. Ir tai padaryti su gera nuotaika, šypsena. Ir viskas. Svarbu atrasti savyje motyvacijos ir pozityvaus požiūrio. Tuo mūsų vairuotojai visuomet pasižymėdavo, norime, kad taip ir toliau liktų”, – pasakojo M. Sakalauskas.

Įmonės mokymuose dalyvauja virš 200 įmonės vairuotojų. Mokymų metu be teorinės dalies sprendžiamos ir praktinės užduotys, nagrinėjami konkretūs atvejai, pasitaikantys vairuotojų darbe.

Pirmosios pagalbos kursai

Mokymų metu taip pat buvo rengiami pirmosios pagalbos kursai. Jų metu vairuotojai buvo mokomi kaip atlikti pradinį gaivinimą – kaip teisingai laikyti galvą, kur ir kiek spausti, kiek įpūsti.

„Kiekvieną dieną pervežame tūkstančius keleivių. Ir nežinai kas gali nutikti bet kurią akimirką. Keleiviui gali tiesiog pasidaryti bloga, jis gali nualpti. Tam vairuotojas turi būti pasiruošęs. Yra ne vienas atvejis kai vairuotojui laiku suteikus pirmąją pagalbą buvo išgelbėta gyvybė. Manau ir keleiviai jaučiasi saugiau žinodami, kad mūsų vairuotojai yra tam pasiruošę”, – pasakojo „Kautros” atstovas.

Visas įgytas teorines žinias mokymų dalyviai galėjo pritaikyti ant specialiai skirtų manekenų.

Įmonė keleivius tarpmiestiniais ir miesto maršrutais veža jau 85 metus. Joje šiuo metu dirba daugiau nei 800 darbuotojų.

„Kautros“ informacija ir nuotraukos

  • apie-kautr-mok
  • apie-kautr-mok1
  • apie-kautr-mok6
  • apie-kautr-mok3
  • apie-kautr-mok5