Gitanas Nausėda: regionuose būtinos kokybiškos ir socialiai teisingos viešojo transporto paslaugos

09 birželio 03:55 2023 Spausdinti straipsnį Keleivinio transporto problematika Lankytojai Naujienos

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį su savo patarėjais dirbo Rokiškyje. Daug dėmesio Rokiškyje valstybės vadovas skyrė viešojo transporto problematikai regione ir šalyje. Rokiškio geležinkelio stotyje vykusioje apskritojo stalo diskusijoje „Rokiškio rajono žmonių lūkesčius atitinkantis viešasis transportas“, kurioje dalyvavo Rokiškio bendruomenės, centrinės valdžios, savivaldos, keleivių vežimo įmonės „LTG Link“ atstovai, aptarti būtini sisteminiai pokyčiai ir konkrečios teisėkūros iniciatyvos viešajam transportui regionuose stiprinti.

„Gerai veikiantis viešasis transportas regionuose yra kasdienė būtinybė. Jis turi užtikrinti švietimo, sveikatos, socialinių paslaugų pasiekiamumą. Nuo gerai organizuoto viešojo transporto dažnai priklauso gaunančiųjų mažesnes pajamas, žmonių su negalia, senjorų, moksleivių socialinio gyvenimo galimybės. Darbo vietos taip pat aktyviau kuriamos regionuose, kuriuose yra išvystytas viešasis transportas. Natūralu ir būtina viešąjį transportą planuoti ne rajonų, o regionų mastu. Regioninių maršrutų kūrimas, reisų skaičiaus didinimas negali būti tik savivaldos reikalas, tai ir nacionalinės politikos bei finansų klausimas“, – sakė Prezidentas.

Šalies vadovas pristatė viešosioms konsultacijoms pateiktą savo inicijuotą Transporto lengvatų įstatymo projektą. „Dėl didesnio pažeidžiamų visuomenės narių – senjorų, vaikų, šeimų su vaikais – judumo inicijuoju įstatymų pakeitimus. Siekdami daugiau socialinio teisingumo turėtume įteisinti lengvatas už naudojimąsi viešuoju transportu visiems pensininkams, taip pat visiems vaikams ir šeimoms savaitgaliais bei švenčių dienomis“, – sakė šalies vadovas.

Išklausęs Rokiškio bendruomenių atstovų minčių apie individualius kaimiškų vietovių gyventojų poreikius, Prezidentas pažymėjo, kad kai gyventojų poreikių negali užtikrinti reguliarusis viešas transportas, būtina rasti inovatyvių pavėžėjimo sprendimų. Prezidentas atkreipė dėmesį į nepakankamą kelių infrastruktūros finansavimą – tiek valstybės, tiek savivaldybių lygiu. Prastai tvarkomi žvyrkeliai gadina viešojo transporto autobusus, jų modernizavimą paverčia sudėtinga užduotimi.

Prezidentas taip pat paragino AB „Lietuvos geležinkeliai“ ir Rokiškio rajono savivaldybės atstovus įvertinti keleivių vežimo geležinkeliais paslaugų atnaujinimo galimybes. Kituose Lietuvos regionuose egzistuojanti praktika naudoti geležinkelio paslaugas darbuotojų transportavimui į darbo vietas galėtų būti naudojama ir Rokiškio rajono atveju.

Prezidento patarėjai Rokiškyje susitiko su viešųjų įstaigų, nevyriausybinių organizacijų, socialinių paslaugų teikėjų atstovais, mokytojais, pareigūnais, savivaldybės administracijos darbuotojais. Prezidentūros kanclerė Agila Barzdienė aplankė Kairelių kaimo bendruomenės socialinį verslą – braškių ūkį. Viena iš „Lietuvos galios“ iniciatyvų – Kairelių kaimo bendruomenė – braškių ūkyje uždirbtą pelną naudoja senolių lankymui, rėmimui, koncertų, spektaklių organizavimui, bendruomenės šventėms, išvykoms.

Vėliau Prezidentas kartu su pirmąja ponia Diana Nausėdiene dalyvaus pirmojo lietuviško mėnraščio „Aušra“ naujojo leidimo pristatymo ir dovanojimo Lietuvos mokykloms, muziejams, bibliotekoms iškilmingame renginyje ir susitikime su Rokiškio bendruomene.

Prezidento kanceliarijos pranešimas spaudai

Linos Jakubauskienės nuotrauka