„Ikarus“ pristato naują elektrinį autobusą, skirtą Europos rinkai

03 gegužės 03:56 2023 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės Lankytojai Naujienos

Su naujai sukurtu miesto autobusu, kodiniu pavadinimu V4, kuris bus pristatytas visuomenei parodoje „Busworld Europe 2023“, vyksiančioje Briuselyje spalio 7 ir 12 d., Vengrijos „Ikarus“ vėl žengia į Europos rinką. Kaip praneša Magyarbusz.info, automobilio išvaizda bus panaši į ankstesnes 120e versijas, tačiau bus pakeisti pagrindiniai matmenys, rėmo struktūra ir interjeras, sumontuotos naujos baterijos ir patobulintas prietaisų skydelis.

Vengrijos įmonė pristatė naują logotipą. „Ikarus“, kuris yra vienas žinomiausių Vengrijos prekės ženklų, turintis beveik 130 metų istoriją. Naujajame autobuse „Ikarus“ gamintojai pasiūlys daugiau baterijų talpos ar cheminės sudėties variacijų. Be šiuo metu naudojamų CATL ličio-geležies fosfato (LFP) baterijų, bus galima įsigyti „Ikarus“ su ličio-nikelio-mangano-kobalto oksido (NMC) baterijomis.

Neseniai „Ikarus“ laimėjo ieškinius dėl prekės ženklo. Teismų procesai vyko nuo 2017 m. (prieš 2018 m. liepą bankrutavusį autobusų „Modulo“ gamintoją – red. pastaba). Budapešto apeliacinis teismas nusprendė, kad „Ikarus“ prekės ženklas yra gerai žinomas prekės ženklas, todėl Vengrijoje jis turi absoliučią apsaugą.

Elektriniai „Ikarus“ pamažu populiarėja Europoje. „Ikarus“ demonstraciniai autobusai šiuo metu veža keleivius Lenkijoje, Rumunijoje ir Vokietijoje. Vengrijoje 17 elektrinių autobusų parduota trims skirtingiems paslaugų teikėjams – „Weekendbus“, „Kaposvári Közlekedesi Zrt.“ ir „Volánbusz“.

eBus.lt

 

  • 1-ikarus-z