Išmokę COVID-19 pandemijos pamokas, gamintojai siūlo sprendimus autobusams

18 rugpjūčio 05:55 2020 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės Keleivinio transporto problematika Lankytojai

„Anadolu Isuzu“ – viena pirmųjų gamyklų pasaulyje, pasiūliusių sprendimus, kaip apsaugoti nuo virusų keleivius ir vairuotojus. Gamintojai skirtingus apsaugos būdus siūlo miesto, tarpmiesčio ir mokykliniams autobusams.

 

 

„Kaip matome, „Isuzu“ gamintojai per karantiną nesėdėjo sudėję rankų. Konstruktoriai pasiūlė naujus, modernius sprendimus, įranga į autobusus montuojama dar gamykloje. Tokiu būdu vežėjams nereikia galvoti, kaip apsaugoti keleivius ir vairuotojus nuo viruso plitimo“, – sako „Isuzu“ atstovės Lietuvoje bendrovės „Saločiai ir partneriai“ direktorius Ruslanas Andrejevas.

Visi gamintojų sprendimai suskirstyti į keturias kategorijas, tai – dezinfekcija, kontrolė, kontaktas ir izoliacija.

Kaip parodė COVID-19 sukeltos pandemijos patirtis, labai svarbu transporto priemones tinkamai dezinfekuoti bei sterilizuoti. „Isuzu“ autobusuose montuoja ultravioletines lempas, kurių spinduliai pažeidžia mikroorganizmų DNR/RNR, todėl jie negali daugintis ir tampa nekenksmingi. Tokios pat UV-C lempos naudojamos laboratorijoms, ligoninėms sterilizuoti. Kadangi šie spinduliai yra pavojingi žmogui, sterilizacinė sistema sukurta taip, kad ji veikia tuomet, kai žmonių autobuse nėra. Transporto priemonės salonui sterilizuoti pakanka valandos. Be to, šios lempos gali būti naudojamos bagažo skyriui sterilizuoti.

Autobusų oro kondicionieriaus įrenginyje taip pat naudojami fotokalistiniai filtrai – per juos pereinantys viruso patogenai susilpnėja ir praranda savo efektyvumą. Tokiu būdu oras iš kondicionieriaus dezinfekuojamas nuolat ir efektyviai.

Dar viena „Isuzu“ siūloma naujovė – distancinis kūno temperatūros matavimas ir apsauginių kaukių atpažinimo įrenginys. Kamera su integruotais infraraudonųjų spindulių jutikliais per 0,5 sekundės gali nustatyti keleivio temperatūrą. Be to, jutikliai atpažįsta keleivius be kaukės, signalizuoja, jei toks žmogus bando patekti į autobuso saloną.

Įrenginyje yra 7 colių ekranas, jis taip pat gali suskaičiuoti įlipančius keleivius, jo atmintyje galima išsaugoti „baltąjį sąrašą“ ir „juodąjį sąrašą“. Įlipus neregistruotam sąrašuose asmeniui, įrenginys įspėja vairuotoją. Ši funkcija yra labai naudinga mokykliniuose autobusuose. Taip pat kaip ir garsinį įspėjimą, informaciją galima įrašyti ir perkelti į kitus įrenginius.

Kaip standartinė įranga „Isuzu“ autobusuose montuojamas elektrinis dezinfekticinio skysčio dozatorius, kurio baterija tarnauja iki 110 tūkst. ciklų. Be to, autobusuose yra sėdimų vietų davikliai, kurie informuoja apie užimtas sėdimąsias vietas. Tokiu būdu vairuotojas mato, ar keleiviai susėdę tinkamai, ar išlaiko vadinamąjį šachmatinį principą, jei yra priimtas toks reikalavimas.

Dar viena naujovė – bekontakčiai sensoriniai sustojimo mygtukai. Jų nebereikia liesti rankomis, mygtukas aktyvuojamas per atstumą.

Daug dėmesio „Isuzu“ skyrė vairuotojo kabinai apsaugoti. „Žinome, kad per pandemiją vežėjai turėjo priimti skirtingus sprendimus, kaip apsaugoti vairuotoją nuo galimo užsikrėtimo. Kai kuriuose miesto autobusuose vairuotojo kabinos nėra uždaros, kai kur – tik durelės, be stiklo. „Isuzu“ gamintojai siūlo uždaras vairuotojo kabinas tiek miesto tiek priemiesčio, tiek tarpmiesčio autobusų modeliams“, – pabrėžia bendrovės „Saločiai ir partneriai“ pardavimo vadovas Vygantas Šulga.

Vairuotojo kabina „Isuzu“ autobusuose pagaminta iš patikimų medžiagų, užtikrina saugų važiavimą ir padeda išvengti tiesioginio kontakto su keleiviais.

Be to, „Isuzu“ gamintojai dar gamykloje pažymi sėdimas vietas ir grindis, kad būtų išlaikytas socialinis atstumas, kur palikti tuščias vietas. Naujuose mokykliniuose autobusuose operatoriai gali sumažinti sėdimų vietų kiekį nuo 29 iki 21, kad padidintų atstumą tarp mokinių.

„Džiaugiamės ir didžiuojamės, kad būtent „Isuzu“ gamykla per trumpą laiką savo iniciatyva pateikė vežėjams tinkamus sprendimus. Patiems vežėjams ieškoti jų yra neefektyvu ir brangu. Tai – koncepcinis, globalus požiūris į koronaviruso sukeltas problemas“, – pabrėžia R. Andrejevas.

Lina Jakubauskienė

Gamintojų nuotraukos

 

 

  • apie-apsaugas
  • apie-apsaugas1
  • apie-apsaugas6
  • apie-apsaugas7
  • apie-apsaugas3
  • apie-apsaugas9
  • apie-apsaugas4
  • apie-apsaugas5
  • apie-apsaugas2
  • apie-apsaugas10
  • apie-apsaugas13
  • apie-apsaugas11
  • apie-apsaugas12
  • apie-apsaugas14
  • apie-apsaugas15
  • apie-apsaugas16