Ką daryti, jeigu rasoja automobilio langai

03 gegužės 04:09 2017 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

Aprasoję automobilio langai – ne tik nemalonu, bet ir pavojinga. „Užtemę“ stiklai trukdo matyti tai, kas vyksta aplinkui, o tai – greičiausias būdas patekti į eismo įvykį. Laimei, kovoti su šiuo reiškiniu net ir tada, kai jo negali įveikti automobilio šildymo sistema, nėra sudėtinga.

 

 

 

Drėgmės šaltinių automobilio viduje gali būti keletas. Visų pirma tai – žmonių iškvepiamas oras. Taip pat drėgmė gali garuoti iš šlapių drabužių, medžiaginių grindų kilimėlių ar net salono apdailos.

Reklamoms pasiduodantys ir šventai jomis tikintys vairuotojai tokiu atveju, dažniausiai, skuba į artimiausią autochemijos parduotuvę, perka visas iš eilės su drėgme turinčias padėti susitvarkyti priemones ir skuba purkšti automobilio langus.

Žinoma, galima rinktis tokį kelią, tačiau reikia atminti, kad daugelio šių priemonių sudėtyje yra glicerino. Dėl to vėliau ant stiklų galima stebėti atsirandančias „vaivorykštes“. Tad prieš imantis chemijos pirma vertėtų išbandyti paprastesnes, tačiau taip pat efektyvias, priemones.

Visų pirma, įjungus tiek krosnelę, tiek langų šildymą, kaip reikiant prikaitinkit saloną. Jeigu yra kondicionierius, jis neturėtų dirbti recirkuliacijos režimu. Galimas tik oro įsiurbimas iš lauko. Jeigu norite, kad drėgmė garuotų greičiau, galite pradaryti vienos iš galinių durelių langą.

Kaip profilaktinę priemonę galima periodiška išdžiovinti grindų kilimėlius ir po jais esančią salono apdailą. Po kelionės, ypač šaltesniu laiku, prieš paliekant automobilį, keletą minučių reiktų jį gerai išvėdinti atidarius visas dureles.

Kai kurie vairuotojai problemą bando spręsti iš vidaus langus apklijuodami specialia plėvele, tačiau jeigu langai rasoja nuolat, reiktų paieškoti techninių priežasčių. Tarkim drėgmė gali kauptis garso izoliacijai skirtoje medžiagoje. Ir šį defektą jau teks šalinti mechaniniu būdu.

Teoriškai, nuolatinį rasojimą gali kelti ir užsikimšę salono vėdinimo sistemos kanalai. Kitais atvejais padeda seno kondicionieriaus filtro pakeitimas arba salono šildymo sistemos užsandarinimas.

Paruošta pagal užsienio spaudą Prim.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka