Kaip atrodys naujai perdažyti Klaipėdos autobusai?

24 liepos 04:34 2015 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės Keleivinio transporto problematika Lankytojai


aut-klaipedos1Uostamiesčio politikai priėmė sprendimą, kad visi mieste važinėjantys autobusai turėtų būti nudažyti vienodomis spalvomis. Po ilgų svarstymų, nuspręsta autobusus dažyti mėlyna – jūros – spalva. Be to, viršuje, virš langų, autobusų kėbulus puoš raudona ir geltona juostos.

 

„Iš pradžių politikai reikalavo, kad visi autobusai būtų perdažyti iki šių metų rugsėjo. Tačiau pavyko įrodyti, kad per tokį trumpą laiką to padaryti neįmanoma – autobusai turi vežti keleivius mieste, o ne gaišti laiką dažyklose”, – sako Klaipėdos autobusų parko generalinė direktorė Jelizaveta Daugininkienė.

Įmonės vadovės teigimu, miesto politikai sutiko, kad visi autobusai vienodomis spalvomis turėtų būti perdažyti iki kitų metų rugsėjo 1-osios.

Iš viso Klaipėdos autobusų parkas turi 70 miesto autobusų.

„Turėsime perdažyti maždaug keturias dešimtis dyzelinių autobusų. Nebus perdažomi naujausi, ekologiški autobusai, kurie jau gamykloje buvo nudažyti pilka, žalia ir oranžine spalva. Šioms transporto priemonėms suteikta gamintojo garantija kėbului”, – aiškina J. Daugininkienė.

Klaipėdos vežėjai žada autobusus perdažyti laipsniškai. Vasarą, kuomet į maršrutus išvažiuoja mažiau transporto priemonių, dažymo darbai jau pradėti – Klaipėdos autobusų parko darbuotojai vieną iš autobusų jau perdažė mėlyna spalva. Tiesa, juostos transporto priemonės viršuje dar neužklijuotos, nėra ir Klaipėdos miesto herbo. Tačiau jau galima matyti, kokio atspalvio mėlyna spalva bus dažomi visi Klaipėdos autobusai.

Pasak J. Daugininkienės, nudažyti vienam autobusui reikia maždaug 4-7 dienų. Tačiau autobusų perdažymas – ne tik papildomas laikas, bet ir nemenkos išlaidos. Remiantis vežėjų apskaičiavimais, perdažyti vieną autobusą kainuoja apie 2 tūkst. eurų.

Lina Jakubauskienė

Klaipėdos autobusų parko nuotraukos

  • aut-klaipedos3
  • aut-klaipedos2
  • aut-klaipedos1
  • naujos-spalvos
  • aut-klaipedos