Kaip autobusuose ar troleibusuose turėtų būti atitverta vairuotojo vieta?

10 balandžio 04:48 2020 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro-valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo 2020 m. kovo 16 d. sprendimo Nr. V-399 „Dėl karantino režimo priemonių nustatymo organizuojant ir vykdant keleivių vežimą“ 1.1 papunkčiu „Autobusų ir troleibusų vairuotojai turi būti atitverti nuo keleivių. Autobusuose ir troleibusuose draudžiama keleiviams sėstis dviejose sėdimų vietų eilėse už vairuotojo.“ siekiama apsaugoti autobusų ir troleibusų vairuotojus nuo galimos COVID-19 infekcijos.

 

 

Autobusuose ir troleibusuose turi būti keleiviams fiziškai neįveikiamas barjeras, užtikrinantis reikalavimų „autobusų ir troleibusų vairuotojai turi būti atitverti nuo keleivių“ ir  „autobusuose ir troleibusuose draudžiama keleiviams sėstis dviejose sėdimų vietų eilėse už vairuotojo“ įgyvendinimą.

Rekomenduojame plastiko / stiklo / ar kt. atitvarus aplink vairuotoją (sėdėjimo vietą) įrengti, kad jis būtų visiškai nepasiekiamas keleivių, kai keleiviai įlaipinami / išlaipinami per priekines transporto priemonės duris.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka