Kaip keičiasi ir atsinaujina „Busturas”?

21 rugsėjo 04:17 2020 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

Dabar visi skuba, lekia, kuria ateities planus, tačiau kartais verta sustoti ir pagalvoti, ką nuveikei, ko pasiekei ir kaip pasikeitei. UAB „Busturas“ šiauliečius (ir ne tik) veža jau daug metų. Šiemet įmonė minės savo 65-erių metų jubiliejų. Skaičius solidus bei priverčiantis „pasitempti“. Gera proga pažvelgti į Busturo pokyčius, įvertinti atliktus darbus ir nepasikuklinsime sakydami, kad pasidžiaugti bei pasididžiuoti.

 

 

Taigi, kas pas mus įvyko per pastaruosius penkerius metus? 2016 metais įmonei pradėjusiam vadovauti naujam direktoriui V. Seirackui teko susidurti su įvairiais iššūkiais. Vienas pagrindinių – Šiaulių miesto mero A. Visocko iškeltas uždavinys padaryti autobusų parką kiek įmanoma „draugiškesniu“ aplinkai. Tai buvo, yra ir bus vienu svarbiausių tikslų įmonei. Mes pokyčius jaučiame, tikimės, kad juos pajuto ir viešuoju transportu besinaudojantys keleiviai. Pradėkime nuo „Busturo“ „namų“. Taip vadiname savo įmonės teritoriją Šarūno gatvėje.

Per 2015 – 2020 m. mes tikrai atsinaujinome ir tuo labai džiaugiamės. Investicijos, skirtos bendrovės teritorijos ir gamybos bazės atnaujinimui sudarė 818 709 Eur. Vienas svarbiausių pasikeitimų – išasfaltuota įmonės teritorija. Tai ilgai lauktas bei didelių investicijų pareikalavęs pokytis. Taip pat buvo atlikti remonto dirbtuvių pastato renovavimo darbai, modernizuota dyzelino kuro kolonėlė bei daugelis kitų darbų, kurie prisideda prie bendro įmonės gerbūvio kūrimo.

Jau 65-erius metus UAB „Busturas“ dirba Jums. Todėl mums, kaip ir kiekvienam verslui, labai svarbus klientas – mūsų keleivis. Dirbame dėl visų žmonių, kurie naudojasi viešuoju transportu, nuolatos geriname ir gerinsime keleivių aptarnavimo kokybę. Šiandieninis „Busturas“ ne tik žino, supranta, bet ir labai vertina, jog turi galimybę aptarnauti savo miesto gyventojus. Visos įmonės gautos pajamos yra naudojamos Šiaulių miesto viešojo transporto gerinimui, t. y. visi miestiečių sumokėti pinigai vienokiu ar kitokiu būdu sugrįžta jiems su tam tikra nauda.

Džiaugiamės Šiaulių miesto savivaldybės sprendimu senjorus, kurie sulaukė 75-erių metų amžiaus, vežti nemokamai. Tokios ir panašios savivaldybės iniciatyvos išreiškia pagarbą miesto senoliams. Prieš metus buvo įdiegta mobili aplikacija telefone „Transporto balsas“. Tai regėjimo negalią turintiems žmonėms skirtas inovatyvus sprendimas, realiu laiku teikiantis garsinę informaciją apie atvažiuojantį viešąjį transportą. 2019 m. pakeitus senuosius nežemagrindžius autobusus įmonė užtikrino, kad kiekvieną dieną beveik visus miesto ir privežamuosius autobusų maršrutus aptarnautų žemagrindės ir spec. poreikių keleiviams pritaikytos transporto priemonės.

Antri mūsų „namai“ – autobusų stotis. Tie, kas viešuoju transportu naudojasi ne tik Šiauliuose, bet keliauja ir į kitus miestus, turėjo pastebėti teigiamus pokyčius ir čia. Per 2015 – 2020 m. autobusų stoties infrastruktūros atnaujinimui skirta daugiau nei 24 tūkst. Eur. Vienas svarbiausių pokyčių – savitarnos bilietų kasos terminalo įdiegimas. Šio terminalo paslaugomis galima naudotis 24 val. per parą visas 7 dienas per savaitę. Keleivių patogumui buvo įrengti elektroniniai tvarkaraščiai laukimo salėje.

Žinoma pagrindinis dėmesys įmonėje yra skiriamas autobusų parko atnaujinimui. Pastarasis laikotarpis šioje srityje buvo džiuginantis, nes „Busturas“ tikrai atsinaujino. 2015 – 2020 metais į įmonės teritoriją atriedėjo 92 autobusai, tai sudarė 3681799 Eur. Iš jų 18 naujų miesto autobusų ir 13 naujų tarpmiesčio autobusų bei 61 nenaujas miesto autobusas. Skaičiai kalba patys už save, o keleiviai vežami su vis naujesniais autobusais. Vidutinis miesto autobusų amžius sumažėjo iki 9 m. Prisiminus 2015 metus šie skaičiai yra labai džiuginantys, nes tuo metu vidutinis miesto autobusų amžius buvo 17,5 m.

 

Anksčiau minėtas tikslas tapti kuo „draugiškesniais“ aplinkai niekur nedingo. Įmonė tikslingai eina ir eis šio tikslo link. Žemiau pateiktoje lentelėje galite matyti, kaip metams bėgant, Busturas tampa vis „žalesnis“, t. y. įmonėje atsiranda vis daugiau alternatyvų kurą naudojančių autobusų.

  
   Autobusų, skirtų miesto maršrutams aptarnauti, pasiskirstymas pagal vartojamą kurą
2015 m. 2016 m. 2017 m. 2018 m. 2019 m. 2020 m.*
Dyzeliniai autobusai, vnt. 103 84 77 47 32 12
Dujiniai autobusai, vnt. 23 23 38 53 70 79
VISO: 126 107 115 100 102 91
Dyzelinių autobusų lyginamasis svoris %, nuo visų miesto maršrutams skirtų autobusų 82% 79% 67% 47% 31% 13%
Dujinių autobusų lyginamasis svoris %, nuo visų miesto maršrutams skirtų autobusų 18% 21% 33% 53% 69% 87%

2020 m.* – įvertinus 20 vnt. įsigytų dėvėtų autobusų ir 35 vnt. nurašomų autobusų (29 vnt. dyzeliniai ir 6 vnt. dujiniai).

Kokie namai be gyventojų? Šiai dienai „Busture“ dirba 335 darbuotojai. Visi jie skirtingi, su savo asmenine patirtimi, gebėjimais bei idėjomis. Tačiau visi vienodai svarbūs ir reikšmingi. Visus juos vertiname, gerbiame ir branginame. Todėl stengiamės gerinti įmonės darbuotojų darbo sąlygas. Per pastaruosius metus ypač daug dėmesio skyrėme jų aprangos gerinimui. Tikimės, kad keleiviai pastebėjo pasipuošusius mūsų vairuotojus, bei autobusų stoties darbuotojus.

Taigi, toks trumpas sustojimas ir žvilgsnis į jau nuveiktus darbus. Matomi pokyčiai skatina ir toliau nesustoti, tobulėti bei siekti tų įmonei iškeltų tikslų. Jau 65-erius metus mes dirbame Jums. Su tokiu šūkiu pasitinkame savo garbingą jubiliejų ir tikime, kad keleiviai yra tas variklis, kuris mus vedė, veda ir ves į priekį. Tik dėl Jūsų mes keičiamės, kartais klystame, bet tuo pačiu ir tobulėjame.

 

Busturo informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka