Kalėdų Senelio svečiams – lietuvių kurtas autobusas

21 gruodžio 05:21 2016 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

apie-kal-sMažųjų autobusų gamintoja bendrovė „ALTAS komercinis transportas“ įgyvendino šventiškiausią užsakymą savo praktikoje ir Lietuvos inžinerinės pramonės eksporto srityje – pagamino specialų autobusą Kalėdų Senelio rezidencijai Laplandijoje. Tokį užsakymą jiems pateikė partneriai Suomijoje, o galutinis pagal specialius reikalavimus sukurto gaminio pirkėjas ir savininkas tapo tikrasis Kalėdų Senelis. Šio autobuso paskirtis – aptarnauti į Kalėdų Senelio būstinę atvykstančius turistus.

Pasak įmonės direktoriaus Edvardo Radzevičiaus, tai ne pirmas į Suomiją išsiųstas kompanijos gaminys. Visose Skandinavijos šalyse, tarp jų ir Suomijoje, „ALTAS komercinis transportas“ jau trečius metus užima lyderio pozicijas mažųjų M2 ir M3 klasės autobusų rinkoje, gamina ir per partnerius parduoda įvairioms keleivių transporto įmonėms ar pavienėms organizacijoms, turinčioms poreikį pervežti nedideles žmonių grupes. Tiesa, pastarąjį užsakymą bendrovė vadina egzotišku.

E. Radzevičius pasakoja žinojęs, kam jis gaminamas, nes klientas pateikė tam tikrus specialius pageidavimus. Autobuso spalva, kaip įprasta Kalėdų Seneliui, buvo parinkta raudona. Ji dominuoja ir viduje, be to, interjere naudojami audinių raštai išmarginti šventiškais žiemiškais ornamentais. Pagamintas autobusas skirtas vežti atvykusius turistus iš Rovaniemi oro uosto, kuris yra už 3 km nuo Kalėdų Senelio rezidencijos. Būtent dėl šios specifikos autobusas pagamintas žemagrindis, plačiomis durimis, su galinga vidaus šildymo sistema ir specialiomis lentynomis bagažui sutalpinti.

„Įgyvendindami šį užsakymą jautėme didesnę atsakomybę nei įprastai, nors mes jau turime nemažą patirtį ir įdirbį Suomijos rinkoje. Nors Kalėdų Seneliui pagaminome tik šią vieną originalią transporto priemonę ir Senelis greičiausiai nebus didelius užsakymus teikiantis klientas, bet tame regione nesame naujokai. Ten turistus vežioja nemažai mūsų pagamintų įprastų turistinių autobusų, mūsų pagamintu transportu taip pat vykdomi ir reguliarūs pervežimai“, – pabrėžia E. Radzevičius.

Bendrovės vadovas taip pat atkreipia dėmesį, kad Lietuvos inžinerinės pramonės įmonių eksporto rodikliai didėja visomis kryptimis, tarp jų ir į Suomiją, kurioje Europos mastu konkuruojama su Estija, Latvija, Čekija ir Lenkija. Daugumą Rytų Europos gamintojų, kurie paprastai varžosi siūlydami žemiausią kainą, lietuviai lenkia siūlydami sudėtingesnius sertifikuotus gaminius, aukštą produkcijos kokybę, taip pat greitai reaguodami į klientų poreikius ir lanksčiai teikdami sprendimus: „Kalėdų Seneliui pagaminto autobuso pavyzdys rodo, kad esame pajėgūs konkuruoti ne tik kainos atžvilgiu, bet ir kokybe, kuomet didžiausias dėmesys skiriamas gaminio funkcionalumui ir garantijai“.

Autoprim.lt