Kaune – svarbūs pasikeitimai keleiviams, mėgstantiems važinėti „zuikiu“

sausio 13 04:56 2017 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

aut-kauneNuo sausio 11-osios Kauno miesto autobusuose ir troleibusuose pasikeitė kontrolieriai. Iki šiol keleivinio transporto kontrolės paslaugas užtikrinusi UAB „Ekskomisarų biuras“ jas perleido bendrovei „Dorsimus“. Keleivinio transporto kontrolės srityje ši bendrovė nėra naujokė: tokio pobūdžio paslaugas jie teikia nuo 2004 metų visoje Lietuvoje, o Kauno viešajame transporte keleivių kontrolę užtikrino 2014 metais.

Griežtesni kontrolieriai

„Iš ankstesnės darbo su bendrove „Dorsimus“ patirties žinome, kad šie kontrolieriai yra gerokai principingesni ir „zuikiams“ už važiavimą be bilieto surašo bent keturiskart daugiau protokolų,“ – sako UAB „Kauno autobusai“ vyresnioji kontrolės vadybininkė Roma Matulevičienė. Pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodeksą (toliau – ANK) pagrindinė nuobauda už važiavimą be bilieto išlieka piniginė bauda.

Nauji baudų mokesčiai

Primename keleiviams, kad nuo sausio 1 dienos pagal ANK 446 straipsnį pakito ir baudų mokesčiai. Kai kurie gerokai padidėjo:

  1. Neapmokėto bagažo vežimas keleivinėmis kelių transporto priemonėmis užtraukia baudą nuo 10 iki 12 EUR.
  2. Keleivių važiavimas keleivinėmis kelių transporto priemonėmis įsigijus važiavimo bilietą su nuolaida, tačiau nepateikus teisę į transporto lengvatas patvirtinančių dokumentų, užtraukia baudą nuo 10 iki 14 EUR.
  3. Ne jaunesnių negu septynerių, bet jaunesnių negu keturiolikos metų vaikų vežimas be bilieto, ne jaunesnių negu keturiolikos, bet jaunesnių negu šešiolikos metų vaikų važiavimas be bilieto keleivinėmis kelių transporto priemonėmis užtraukia baudą tėvams arba globėjams (rūpintojams) nuo 12 iki 24 EUR.
  4. Keleivių važiavimas be bilieto keleivinėmis kelių transporto priemonėmis, važiavimas įsigijus važiavimo bilietą su nuolaida neturint teisės į transporto lengvatas užtraukia baudą nuo 16 iki 30 EUR.

Naujovė mokant baudas

Nuo sausio 1-osios baudos už važiavimą be bilieto mokamos tiesiai į Valstybinės mokesčių inspekcijos (toliau – VMI) biudžeto surenkamąją sąskaitą. Jeigu mokėtojas turės kitų įsiskolinimų, pervedus baudą į VMI sąskaitą, pirmiausia bus padengti senesni įsiskolinimai, o bauda neužskaityta. Tad patariame įsitikinti, kad neturite kitų įsiskolinimų.

Atmintinė keleiviams

Jeigu nenorite turėti rūpesčių su kontrolę atliekančiais pareigūnais, įsiminkite keletą paprastų patarimų: įlipę pro priekines duris, pažymėkite bilietą ir būtinai pažiūrėkite, kas yra rašoma komposterio ekrane. Įsitikinkite, kad tikrai sumokėjote už važiavimą.

 

Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį, kad e. bilietas iškart po papildymo nėra aktyvuojamas, todėl kortelę pasipildyti e. bilietais reikėtų iš anksto, bent 30 minučių prieš kelionės pradžią.

Jeigu perkate popierinį bilietą iš vairuotojo, būtinai pažiūrėkite, ar gavote tokį bilietą, kokio prašėte.

Kad Jūsų kelionė būtų pigesnė ir paprastesnė, rekomenduojame įsigyti Kauno kortelę (1,74 Eur). Kortelės pažymėjimas užtruks gerokai trumpiau nei grąžos skaičiavimas ir bilieto spausdinimas, tad taip Jūs nesudarysite spūsties įlipant, o vairuotojas išvengs vėlavimų.

 

Bendrovės „Kauno autobusai” informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka