Kauniečių pagalba Ukrainai: dar 4 autobusai pasiekė Lvivą, ruošiama humanitarinė siunta Charkivui

25 kovo 05:01 2022 Spausdinti straipsnį Lankytojai Naujienos

Praėjusią naktį Ukrainą pasiekė likę keturi autobusai, sėkmingai nugabenę humanitarinę pagalbą iš Kauno. Prie Karmelitų bažnyčios surinkta kauniečių parama su kūdikių ir vaikų maistu, būtiniausiais higienos reikmenimis bei medikamentais šįkart pristatyta Lvivo gyventojams. Artimiausiomis dienomis planuojama dar viena siunta – į Charkivą. Nuo šiol parama renkama nuolatiniame punkte bendrovės „Kauno energija“ kieme, Raudondvario plente (įvažiavimas iš Brastos gatvės).

„Karo akivaizdoje mūsų miestas veikia dviem kryptimis – rūpinasi Kaune prieglobstį radusiais pabėgėliais ir tiekia humanitarinę pagalbą Ukrainoje likusiems ir karines atakas išgyvenantiems žmonėms. Jie vis labiau stokoja elementarių produktų. Neabejotinai didės ir atvykstančiųjų į Kauną srautai.

Esame dėkingi visiems, prisidedantiems prie humanitarinės pagalbos. Siekiame kiek įmanoma koordinuoti tokios paramos rinkimą. Reikia užtikrinti, kad jis vyktų tikslingai ir ukrainiečius pasiektų būtent tai, ko jiems dabar labiausiai reikia. Apie besikeičiančius poreikius gyventojus papildomai informuosime“, – kalbėjo Kauno savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro vadovas Paulius Keras.

Prieš savaitę pirmieji 6 autobusai su humanitarine siunta sėkmingai pasiekė Lucko miestą. Ukrainos žiniasklaidos kanaluose pasirodė fotografijos ir kauniečiams adresuota padėka. Per tą laiką „Kauno autobusai“ techniškai sutvarkė ir ilgai kelionei paruošė likusius 4 autobusus. Šie ilgus metus Kauno gatvėmis riedėję „Solar‘iai“ liks Ukrainoje drauge su visu nuvežtu kroviniu.

Jau kuris laikas Kaune veikia nuolatinis paramos rinkimo punktas Ukrainos žmonėms. Visi norintys ir galintys prisidėti laukiami Vilijampolėje, adresu Raudondvario pl. 84 esančiame bendrovės „Kauno energija“ kieme (įvažiavimas iš Brastos gatvės) darbo dienomis nuo 12 iki 19 val. ir šeštadieniais 10–15 val.

Iš čia artimiausiomis dienomis pajudės humanitarine parama pakrautas vilkikas. Siunta bus skirta stipriai nuo Rusijos karo veiksmų nukentėjusiam Charkivui.

„Nuolat palaikome ryšį su Kaunui giminingais miestais – Lucku, Lvivu bei Charkivu, gauname jų pagalbos prašymus su aiškiai išdėstytais poreikiais. Šiuo metu ypač reikalingos įvairios higienos priemonės, sauskelnės vaikams bei suaugusiems, taip pat ilgo galiojimo maisto produktai“, – pasakojo Kauno savivaldybės Užsienio ryšių skyriaus vedėja Lina Duobaitė.

Nuolatiniame paramos rinkimo punkte priimami maisto produktai, buitinė technika, higienos reikmenys ir kiti daiktai. Dalis jų bus išgabenta į Ukrainą, kiti – paskirstyti Kaune apsistojusių karo pabėgėlių reikmėms.

Geradariai raginami objektyviai įvertinti ir pristatyti tik tvarkingus, nepriekaištingos būklės daiktus. Maisto produktai bei higienos reikmenys – originaliose pakuotėse.

Gyventojų ir verslo atstovų prašoma vadovautis šiuo sąrašu:

maistas (ilgo galiojimo produktai, maistas kūdikiams ir vaikams);

sauskelnės (vaikams bei suaugusiems) ir higienos priemonės;

asmeninės švaros bei tualetiniai reikmenys;

intymios higienos prekės (paketai, įklotai, tamponai);

šilti drabužiai ir avalynė (tik nesudėvėti ir tvarkingi);

tvarsliava, vaistai ir kiti medikamentai (priimama tik iš farmacijos įmonių);

gerai veikianti buitinė technika (virduliai, viryklės, šaldytuvai, skalbimo ir džiovinimo mašinos);

baldai (lovos, spintos, lentynos, virtuvės stalai ir kėdės);

čiužiniai, patalynė ir rankšluosčiai.

Pasirinkus konkrečius produktus ar jų grupę iš pateikiamo sąrašo, juos prašoma pristatyti tik kruopščiai supakuotus. Aukojant šiltus rūbus ar avalynę, ant pakuočių nurodyti dydžius. Ukrainiečiams renkamos paramos sąrašas nuolat atnaujinamas internete: ukraina.kaunas.lt.

Kauno miesto savivaldybės informacija ir nuotrauka