Kauno autobusų vairuotojai tobulino vairavimo įgūdžius

14 liepos 04:20 2017 Spausdinti straipsnį Lankytojai Saugus eismas

„Roges žiemai ruošk vasarą“, – šios liaudies išminties laikosi bendrovės „Kauno autobusai“ vairuotojai, kurie tobulindami savo vairavimo įgūdžius, mokėsi vairuoti ekstremaliomis sąlygomis. Autobuso valdymas esant slidžiai kelio dangai tik iš šono pasirodė lengvai įveikiama užduotis.

„Autobuso vairuotojai pagal Europos Sąjungos reikalavimus periodiškai kas penkis metus privalo išklausyti informaciją apie įvairius pasikeitimus ir tobulinti saugaus vairavimo ekstremaliomis sąlygomis įgūdžius pagal vadinamąjį „95-ąjį kodą“, – sako bendrovės Administracijos ir personalo vadovas Mindaugas Klimašauskas. Tad šios pratybos – privaloma programos, skirtos krovininių automobilių ir autobusų vairuotojams, vežantiems krovinius ar keleivius komerciniais tikslais, dalis.

Pratybos vyko vieninteliame Kaune ir Kauno regione esančiame „ARV-Auto“ autodrome įrengtoje slidžių dangų trasoje. Slidumą sukelia speciali danga ir vanduo. Trasoje įrengti du kelio ruožai su slidžia danga: nuokalnė su staigiu posūkiu ir tiesi atkarpa su slidžiomis atkarpomis, kurias privalu apvažiuoti. Pastaroji tapo tikru išbandymu tiems vairuotojams, kurie bandė ją įveikti vairuodami mažąjį autobusą. Ne vienas autobusas sukosi 360 laipsnių kampu.

Pasak UAB „ARV-Auto“ vairuotojų mokytojo Roberto Litvaičio, vairuotojai turi suprasti, kad šių pratybų metu išmokti suvaldyti transporto priemonę nepavyks, tačiau tai puikus būdas pabandyti tai padaryti ir suprasti savo klaidas. „Bet kuris vairuotojas – tiek didelės transporto priemonės, tiek lengvojo automobilio, turi suprasti, kad mažas greičio pokytis turi labai daug įtakos galimoms pasekmėms,“ – aiškino mokytojas. Anot jo, tik tinkamai parinktas greitis leidžia įveikti kliūtį be liūdnų pasekmių.

Pratybos sukėlė daugybę diskusijų ir emocijų. Vairuotojai pripažino, kad vairuojant tokiomis sąlygomis dar tikrai trūksta įgūdžių, o turėti vairuotojo pažymėjimą dar nieko nereiškia.

Bendrovės „Kauno autobusai” informacija

 

  • apie-kauno-aut1
  • apie-kauno-aut2
  • apie-kauno-aut4
  • apie-kauno-aut5
  • apie-kauno-aut3