Keičiasi vairuotojų atlyginimų koeficientas

17 spalio 04:24 2019 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

Priimtas Vyriausybės nutarimas vairuotojų atlyginimų koeficientą kitais metais padidinti nuo 1,3 iki 1,65 minimalios mėnesio algos (MMA).

 

Lietuvos transporto darbuotojų profesinių sąjungų Forumas visada pasisakė už tai, kad turi būti didinama vairuotojų bazinė alga kaip jų socialinės saugos pagrindas. Šiuo metu, kai didžioji atlyginimo dalis yra mokama neapmokestinamais dienpinigiais, darbuotojai yra labai pažeidžiami, nes jų socialinės garantijos yra mažos (mažesnės ligos išmokos, mažesnės pensijos ateityje ir t.t.).

Gaila, kad Lietuvos nacionalinė vežėjų asociacija „Linava“ kolektyvinėse derybose taip ir neišmoko derėtis ir ieškoti kompromiso, esame nusivylę jos veiksmais. Asociacija ne tik nenorėjo derėtis, bet ir dėjo visas pastangas, kad vairuotojų atlyginimai nedidėtų.

„Gerai, kad Vyriausybė nepasidavė darbdaviams ir įsiklausė į mūsų argumentus dėl vairuotojų atlyginimų kėlimo, – sako LPSK pirmininkė Inga Ruginienė. – Nors tai ir nėra visiškai tai, ko siekėme, tačiau tinka kaip tarpinis, subalansuotas variantas“.

Kadangi MMA kitais metais augs nuo 555 iki 607 eurų, pritaikius naująjį koeficientą, vairuotojų bazinis atlyginimas išaugs 28 proc. t.y bruto atlyginimas bus 1002 eurai. Reiškia, vairuotojas turės visas socialines garantijas.

„Nors tokį Vyriausybės žingsnį vertiname gana teigiamai, tačiau šis sektorius turi nemažai problemų, kurios tiesiogiai neigiamai veikia krovininio transporto vairuotojus. Sieksime, kad jų darbo sąlygos gerėtų ir toliau“, – teigia Lietuvos transporto darbuotojų profesinių sąjungų Forumo pirmininkas Bronius Bučelis.

Manyčiau, pagrindinė asociacijos „Linava“ klaida buvo ta, kad ji surengė konferenciją BNS ir kreipėsi į Vyriausybę, kur kaltino valstybės tarnautojus ir Seimo narius, konkrečiai – Tomą Tomiliną, kuris ragino asociaciją derėtis konkrečiai su Lietuvos transporto Forumu.

„Mūsų manymu, atsakomybę dėl koeficiento dydžio turėtų prisiimti atsakingi „Linavos“ prezidiumo nariai“, – teigia B. Bučelis.

Vyriausybės priimtas sprendimas dėl atlyginimo koeficiento dydžio įsigalios nuo 2020 m. sausio 1 dienos.

Forumo informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka