Keleivių apklausa: laukia daugiau maršrutų, dažniausiai keliauja darbo reikalais

28 gegužės 04:44 2020 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

 

Kodėl keleiviai karantino metu tarpmiestiniais autobusais keliauja rečiau, kuri viruso prevencijos priemonė jiems atrodo patikimiausia ir kas paskatintų keliauti dažniau? Autobusų vežėjai dalinasi keleivių apklausos rezultatais.

 

 

 

Paklausus kodėl keleiviai karantino metu autobusais keliauja rečiau net 52% respondentų atsakė, dėl to, kad neliko maršrutų, kuriais keliaudavo. Antras populiariausias atsakymas (23%) buvo, jog nedirba įstaigos ir vietos į kurias keliaudavo. Karantino metu rečiau vykstantys keleiviai dėl baimės užsikrėsti virusu sudarė 19% apklaustųjų.

„Turime gana įdomią situaciją – autobusai nevažiuoja, nes nėra keleivių, o keleiviai nevažiuoja nes nėra autobusų. Taip gali ir suktis be pabaigos. Dėl to nuo balandžio vidurio kiekvieną savaitę atnaujiname vis naujus maršrutus. Galvojame, kad pirmi turime sulaužyti šį ciklą ir pradėti važiuoti, kad susigrąžintume keleivius.

Esame ir situacijos įkaitai – studentai mokosi nuotoliniu būdu, darbdaviai darbą organizuoja iš namų, nemažai lankytinų objektų, įstaigų dar nėra atnaujinę veiklos. Didelei daliai keleivių tiesiog neliko poreikio keliauti. Tikimės, kad karantinui švelnėjant ir šylant orams žmonės pajudės”, – minėjo “Kautros” marketingo vadovas Mindaugas Sakalauskas pridūręs, kad 18% apklaustųjų šiuo metu autobusais keliauja įprastu dažnumu.

Paklausus keleivių, kurios jų manymu viruso prevencijos priemonės autobusuose yra efektyviausios daugiausiai atsakymų sulaukė autobuso salono dezinfekavimas (79% atsakiusių). Antras populiariausias atsakymas (64%) – autobusų vėdinimas, trečias (59%) – kaukių dėvėjimas autobuse.

„Pasigirdus kalboms apie viruso plitimą iš karto pradėjome autobusų dezinfekavimą. Ir manau šiais metais nesustosime to daryti. Vėdiname autobusus, vairuotojai toliau dėvi ir dėvės apsaugines kaukes. Manau dezinfekcinis skystis autobusuose taps įprasta norma – bent šiais metais autobusuose turėtų likti, jis gana populiarus keleivių tarpe.

Dėl kitų apsaugos priemonių – tikimės, kad po truputį bus švelninama situacija. Svarbu, kad būtų naudojamos efektyviausios prevencijos priemonės”, – mini „Kautros” atstovas.

Anot apklausos daugiausiai respondentų (33%) autobusais keliauja darbo reikalais, 31% apklaustųjų lanko artimuosius, 23% – poilsiauja.

„Jei kelionės dėl mokslų ir artimųjų lankymo sustoję, tai tikimės šylantys orai ir prasidedantis vasaros sezonas paskatins žmones keliauti. Į pajūrį susisiekimas nuo šios savaitės bus atnaujintas šimtu procentų. Ši vasara bus kitokia, bet noriu tikėti, kad žmonės po ilgo karantino norės vasarą prasiblaškyti, pakeisti aplinką. Svarbu tai daryti atsakingai ir saugiai.”, – minėjo vežėjų atstovas.

„Kautra“ šiuo metu yra atnaujinusi daugiau kaip 60% tarpmiestinio susisiekimo reisų. Tai yra didžiausias skaičius tarp visų tarpmiestinio susisiekimo vežėjų Lietuvoje šiuo metu.

„Kautros“ informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka