Keleivių vežėjams – „Linavos” informacija dėl metinių elektroninių vinječių galiojimo stabdymo

14 balandžio 09:06 2020 Spausdinti straipsnį Keleivinio transporto problematika Lankytojai Naujienos

Asociacija „Linava“ pateikia informaciją, kaip keleivių vežėjai turi elgtis dėl elektroninių vinječių galiojimo karantino laikotarpiu.

 

 

Lietuvos kelių direkcija 2020 m. balandžio 7 d. išleido įsakymą Nr. V-55 „Dėl metinių elektroninių vinječių galiojimo laiko stabdymo karantino laikotarpiu Lietuvoje“. Pagal šį įsakymą vinjetės galiojimas sustabdomas nuo prašymo pateikimo dienos (1.2. punktas) ir galiojimas atnaujinamas pasibaigus karantinui automatiškai (1.3. punktas). Kadangi įsakymas išėjo tik balandžio 7 d., tokios įsakymo nuostatos keleivių vežėjus netenkino.

Todėl asociacijos „Linava“ prezidentas Romas Austinskas kreipėsi į Susisiekimo ministrą Jaroslavą Narkevičių prašydamas pakeisti šį įsakymą. Priimtas kompromisinis sprendimas, kad vinjetės galiojimas sustabdomas nuo prašymo pateikimo, bet galiojimas atnaujinamas ne pasibaigus karantinui, bet po 30 dienų nuo karantino pabaigos (arba anksčiau kelių naudotojo prašymu). Toks dokumentas šiandien turi būti pasirašytas.

Siūlome nedelsiant kreiptis į Kelių direkciją dėl metinių vinječių galiojimo sustabdymo. Kelių naudotojai, norėdami sustabdyti metinės elektroninės vinjetės galiojimo laiką karantino laikotarpiui Lietuvoje, turi pateikti laisvos formos prašymą dėl e. vinjetės galiojimo laiko sustabdymo Kelių direkcijai el. paštu info@keliumokestis.lt. Prašyme reikia nurodyti transporto priemonės valstybinį registracijos numerį ir e. vinjetės numerį, taip pat su prašymu pateikti transporto priemonės registracijos liudijimo kopiją.

„Linavos“ informacija