Kelionei vandens autobusu siūloma rinktis ne piko laikus

05 liepos 04:12 2024 Spausdinti straipsnį Lankytojai Naujienos

Vakar Klaipėdos turizmo informacijos centras (TIC) išplatino pranešimą, kad plaukiant Danės upe maršrutu L1 galima išklausyti ir pasakojimą apie pakrančių istoriją. Tam reikia telefonu nuskenuoti greito atsako (QR) kodą. Jis yra prieplaukoje, o ir pačiame laivo salone yra atvirukai su šiuo kodu. Dėkojame, kad TIC įsitraukė į miesto vandens viešojo transporto maršruto populiarinimą ir kuria jam pridėtinę vertę.

Na o mes įpusėjus vasarai suvedame tarpinę šio sezono L1 maršruto https://www.stops.lt/klaipeda/#aquabus/l1/a-b  rezultatų statistiką. Nuo sezono pradžios, gegužės 19 dienos, iki birželio 30 dienos laivu plaukė 2 455 keleiviai.

Kaip ir pernai, bilietas įsigyjamas už ne grynuosius pinigus. Įvairūs skaitmeniniai atsiskaitymo būdai mums leidžia daryti ir atsargias sociologines išvadas apie tai, kokiems keleiviams ši viešojo transporto rūšis yra patraukliausia.

Bendrasis nupirktų bilietų skaičius buvo 2 455 (žr. bendrosios statistikos lentelę). Iš jų liūto dalis, 61%, nupirkti bankine kortele. Verta pažymėti, jog bankine kortele galima pirkti ir „draugo“ bilietą bendrakeleiviams. Informacija, kaip kortele nupirkti bilietą draugui, yra krante prie tvarkaraščių. Prireikus paaiškinimus gali duoti ir laivavedžiai, jie yra praėję atitinkamą instruktažą.

Spėjame, jog didelę dalį atsiskaičiusiųjų bankine kortele sudaro miesto svečiai, kita dalis – retai mūsų viešuoju transportu besinaudojantys klaipėdiečiai. Tarp atsiskaitančių aplikacija taip pat turėtų būti ženkli turistų dalis. Tuo tarpu tarp atsiskaitančių iš e.piniginės dauguma turbūt klaipėdiečiai; šimtaprocentiniai klaipėdiečiai – atsiskaitę Klaipėdiečio kortele (taip perkant bilietas yra net šiek tiek ir pigesnis).

Ir šią sezoną jau yra pasitaikę, kad keleiviai netilpo į laivą norimam reisui. Maršruto apkrova priklauso nuo savaitės dienos, oro sąlygų, dienos meto. Mažiausiai apkrauti reisai yra darbo dienomis, o jomis – du ankstyvieji rytiniai. Kainas ir praktinius patarimus keleiviams esame paskelbę sezono pradžioje https://www.klaipedatransport.lt/lt/naujienos/sekmadieni-vandens-autobuso-startas-1096 .

Elektrinis, tylus, panoraminiais langais, vandeniu slysta nesiūbuodamas. Tai maršrutas neskubantiems, tiems, kuriems įdomi gamta ir istorija. Pakrantėse – augmenija ir nebaukštūs paukščiai. Jeigu pasiseks, galite pamatyti ir bebrą. Priešpaskutinėje stotelėje išlipus galima aplankyti Botanikos sodą – ten yra kuo pasidžiaugti. Pamatykime Klaipėdą kitaip.

klaipedatranspor.lt

popa.lt nuotrauka