Klausimas šiauliečiams: ar reikia europietiško viešojo transporto?

19 gegužės 04:03 2017 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

 Pigiai, saugiai ir tiksliai pagal grafiką – tokie pagrindiniai reikalavimai didmiesčių viešajam transportui keliami Europoje ir visose kitose išsivysčiusiose šalyse. Šiuo metu keleivių vežimo Šiaulių mieste paslauga beveik tenkina šiuos kriterijus, tačiau dar reikėtų keleto valdžios ir vežėjų sprendimų ir gyventojų geranoriškumo.

 

Kelionė miesto autobusu šiauliečiams yra pigiausia ne tik tarp Lietuvos didmiesčių, bet ir lyginant su kai kuriais Latvijos ir Estijos miestais. Viešojo transporto paslaugos miestiečiams taptų dar patrauklesnės, jei didesnis dėmesys būtų skiriamas eismo saugumui ir galimybei greičiau pasiekti norimą kelionės tašką. Iš esmės tiek važiavimas tiksliai laikantis grafiko, tiek kelionės saugumas tiesiogiai priklauso nuo autobuso vairuotojo. UAB „Busturas“ duomenims, beveik kas šeštas keleivis nori bilietą įsigyti iš vairuotojo, taigi, jam gana ilgą laiką tenka dirbti ir pardavėju. Neretam įlipusiajam reikia pasakyti bilieto kainą, informuoti apie galiojančias nuolaidas, paduoti bilietą, suskaičiuoti grąžą. Gaištamas kitų keleivių laikas, vairuotojo dėmesys atitraukiamas nuo pagrindinio darbo. Pilnam keleivių autobusui patekus į eismo įvykį, dažnas kaltintų vairuotoją, o gal jis tada dirbo pardavėju?

„Siekdami išvengti nelaimių ir norėdami tobulinti viešojo transporto paslaugas, kviečiame visus šiauliečius naudotis elektroniniu bilietu. E. bilietas užtikrins mažiausią kainą, padės negaišinti jūsų ir kitų keleivių laiko. Žinoma, miesto svečiams ar patiems šiauliečiams bus atvejų, kai reikės įsigyti bilietą autobuse, todėl, pasitarę su vežėjais, gegužės 25 dieną Šiaulių miesto tarybai siūlysime keisti kainą, apvalinant ją iki vieno euro. Tai būtų daroma siekiant  pagreitinti ir supaprastinti atsiskaitymą už bilietus, norint išvengti galimų nelaimių kelyje. Dažniau viešuoju transportu keliaujantys šiauliečiai sutaupyti galės įsigiję e. bilietą, taip važiavimo kaina ne tik nepadidės, bet dar ir sumažės. O keleiviai, perkantys bilietėlius iš vairuotojo, brangiau moka visoje Europoje, ne išimtis Lietuva ir kaimyninės šalys. Mažesniame už Šiaulius Latvijos mieste Jelgavoje bilietas autobuse kainuoja 1 eurą, o Estijos mieste Tartu – net 1,53 euro“, – situaciją komentavo Šiaulių meras Artūras Visockas. – Pagal mūsų miesto viziją „Šiauliai – Saulės miestas: atviras, veržlus ir saugus“, taigi, norisi, kad gyventojų saugumui ir būtų skiriamas deramas dėmesys.“

Šiauliečiai kviečiami išreikšti savo argumentuotą nuomonę, ar, rūpinantis keleivių saugumu ir norint supaprastinti bilietų pardavimą autobusuose, reikia priimti sprendimą dėl kainos apvalinimo iki 1 euro. Nuomonę galima siųsti el. paštu meras@siauliai.lt.

Šiaulių miesto savivaldybės informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka