Koronavirusas paveikė ir autobusų gamintojus: gamyklos laikinai uždaromos

19 kovo 04:58 2020 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

Koronaviruso poveikis tampa vis didesnis. Apie komercinių transporto priemonių gamybos stabdymą pranešė didžiausi komercinių transporto priemonių gamintojai – MAN, „Mercedes-Benz“, DAF ir „Scania“. Dėl kelionių draudimų autobusų pramonė beveik visiškai sustojo.

 

 

MAN įmonės vadovybė paskelbė, jog atsiranda vis daugiau kliūčių tiek su detalių tiekimu, tiek transporto priemonių gamyba. Įmonė kuriam laikui stabdo gamybą tiek Vokietijoje, tiek kitose šalyse, rašo busworld.org.

Panašiu keliu eina ir „Daimler“, kuri dviem savaitėms stabdo gamybą Europoje. Apribojimai bus taikomi nuo šios savaitės.

„Scania“ planuoja nutraukti veiklą daugelyje Europos gamybos padalinių (gamyklos Švedijoje, Nyderlanduose ir Prancūzijoje) nuo kovo 25 d. dėl komponentų trūkumo ir didelių sutrikimų tiekėjų ir logistikos grandinėje ryšium su COVID-19 paplitimu Europoje. „Scania“ tikisi atnaujinti gamybą per dvi savaites.

DAF taip pat uždarys savo gamyklas Nyderlanduose (Eindhovenas), Jungtinėje Karalystėje (Leyland, Haddenham) ir Belgijoje (Westerlo). Priežastys – detalių trūkumas ir darbuotojų gerovė. Visos gamyklos bus uždarytos dar šią savaitę.

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka