Latvijos Rezeknės miesto gyventojai viešuoju transportu važinės nemokamai

10 kovo 05:09 2017 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

Nuo šių metų balandžio 1-osios Rezeknės gyventojai viešuoju transportu galės važinėti nemokamai, praneša LETA.

 

 

 

 

 

 

 

Sprendimą priėmė miesto dūma. Kiekvienam gyventojui bus išduota „rezekniečio kortelė“, kuri suteiks galimybę bendrovės „Rezeknes satiksme“ autobusais važinėti nemokamai visiems, kurie deklaravę gyvenamąją vietą Rezeknėje.

Pasak miesto vadovų, tai – ne spontaniškas, o gerai apgalvotas sprendimas. Tikimasi, kad tokiu būdu padaugės Rezeknėje gyvenamąją vietą deklaravusių žmonių, tuo pačiu – ir įplaukų į miesto biudžetą.

Sprendimą miesto valdžia priėmė drauge su įmone „Rezeknes satiksme“. Viena iš priežasčių – vis mažėjantis keleivių skaičius autobusuose. Tikimasi, kad nemokamas viešasis transportas bus naudingas tiek miestiečiams, tiek savivaldybei, tiek ir įmonei.

Šiuo metu savivaldybės dotacijos „Rezeknes satiksme“ sudaro  794 tūkst. eurų per metus. dar 274 tūkst. eurų įmonė gauna iš Automobilių transporto direkcijos už lengvatomis besinaudojančių keleivių vežimą. Remiantis išankstiniais apskaičiavimais, nemokamo viešojo transporto išlaikymui įmonei reikės papildomai 350 tūkst. eurų. šą sumą tikimasi gauti iš tūkstančio gyvenamąją vietą mieste deklaravusių žmonių.

 

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka