Lietuvos kelių ir autotransporto darbuotojų profsąjungų Federacijos valdybos posėdyje – aktualiausi klausimai

05 gruodžio 05:34 2017 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

Aptarti pastarojo meto problemų rinkosi Federacijos pirmininkas Bronius Bučelis, LPSK Teisininkė Jovita Jančiauskienė, UAB ,,Kautra“ generalinis direktorius Linas Skardžiukas, Transporto darbuotojų profsąjungų Federacijos pirmininkas Algirdas Markevičius, VĮ „Kelių priežiūra“ Marijampolės keliai profsąjungos pirmininkas Saulius Matulaitis, UAB ,,Ukmergės keliai“ profsąjungos pirmininkas Antanas Kriukelis, UAB „Kautra“ Vairas profsąjungos pirmininkė Elena Buraja, profsąjungos komiteto narė Daiva Šamborskienė, UAB „Naujosios akmenės autobusų parkas“ profsąjungos pirmininkė Janina Nemekšytė ir UAB ,,Utenos autobusų parkas“ profsąjungos pirmininkė Natalija Šakalienė.

 

 

 

UAB ,,Kautra“ generalinis direktorius“ Linas Skardžiukas pristatė neseniai atidrytą Kauno autobusų stotį. Projekto sąmatinė vertė – 15 mln. eurų. Statant Kauno autobusų stotį, įkurta antrinė įmonė, parengtas architekto Gintaro Balčyčio projektas ir verslo planas, kuris buvo pateiktas bankams. Projekte numatyta rekonstruoti Kauno autobusų stotį ir įrengti prekybos centrą „Rimi“.

Projekto plotas – 113 200 m2: parkingas 5 400 m2, Kauno autobusų stotis 105 360 m2, Prekybos centras „Rimi“ 1 590m2, siuntų terminalas 850 m2. Senoji Kauno autobusų stotis uždaryta 2015 m. rugpjūčio 1 d., tuo metu Įkuriama laikina autobusų stotis prie prekybos centro „Akropolis“. Statybos trukmė pagal planą buvo numatyta 1,5 metų. Nauja Kauno autobusų stotis atidaroma 2017 m. sausio 24 d. Naujojoje Kauno autobusų stotyje įrengta moderni elektroninė keleivių aptarnavimo sistema elektronine, taip pat 21 autobusų išvykimo aikštelė, savitarnos kasos. Po Kauno autobusų stoties rekonstrukcijos keleivių per parą padaugėjo 20 proc., dabar aptarnaujama 13 tūkst. keleivių. Iš Kauno autobusų stoties per parą išvyksta apie 700 autobusų.

Vėliau generalinis direktorius aprodė įrengtą Kauno autobusų stotį.

Direktorius atsakė ir į pateiktus valdybos narių klausimus. Federacijos pirmininkas priminė, kad įsigaliojo Darbo kodeksas, kuriame yra numatyta suderinti Darbo apmokėjimo nuostatus iki 2017 m. gruodžio 31 d. Taip pat įmonės administracija turi apsispręsti dėl Darbo tarybos kūrimo. Direktorius atsakė, kad šiuo metu apie tai kalbamasi su profesine sąjunga. Dėl kolektyvinių derybų pasirašant kolektyvinę sutartį atsakė, kad su profesine sąjunga ir taip žodžiu sutariama. Federacijos pirmininkas padėkojo UAB „Kautra“ Generaliniam direktoriui už suteiktas patalpas ir įdomų pristatymą.

Antrasis klausimas – Federacijos pirmininko Broniaus Bučelio pranešimas III ketvirčiui, kuriame priminė įvykusius susitikimus ir profesinių sąjungų veiklą. Federacijos valdyba pirmininko pranešimui pritarė.

Toliau diskutuota dėl Lietuvos kelių ir autotransporto darbuotojų profsąjungų Federacijos ir Transporto darbuotojų profsąjungų Federacijos bendradarbiavimo susitarimo projekto, pasirašant jį su Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacija „Linava“. Vyko diskusijos, pasisakė Vairuotojų profsąjungos pirmininkas Ramūnas Narbutas ir Transporto darbuotojų profsąjungų Federacijos pirmininkas Algirdas Markevičius. Federacijos valdyba bendradarbiavimo sutarčiai balsų dauguma pritarė.

Federacijos valdyba neiškėlė LPSK pirmininko kandidatūros ir nutarė išklausyti kandidatų į LPSK pirmininko ir Generalinio sekretoriaus pareigas kovo mėnesį vykstančiame Federacijos valdybos posėdyje.

Federacijos valdyba patvirtino 3 delegatus į vykstantį LPSK VI suvažiavimą. Tai: Federacijos pirmininkas B.Bučelis, pirmininko pavaduotojas S. Matulaitis ir J.Nemekštytė.

Posėdyje taip pat aptartas klausimas dėl Darbo tarybų steigimo ir kolektyvinių derybų. Federacijos valdyba pritarė UAB ,,Ukmergės keliai“ profsąjungos pirmininko Antano Kriukelio kandidatūrai į Valstybinės įmonės „Kelių priežiūra“ valdybos narius nuo Lietuvos kelių ir autotransporto darbuotojų profsąjungų Federacijos.

Federacijos valdybos posėdyje išklausytas pirmininko pavaduotojo Sauliaus Matulaičio pranešimas dėl Valstybinės įmonės „Kelių priežiūra“ jungiant kitas regionines įmones.

Kitas Federacijos valdybos posėdis numatytas 2018 m. kovo 22 d. Marijampolėje VĮ „Kelių priežiūra“ Marijampolės keliai“.

Bronius Bučelis